Gündem

Irkçılar, Bebek Arabalı Müslüman Kadını Otobüsün Önüne İtti

Almanya'nın Münih kentinde ırkçılar, otobüs durağında bebek arabasıyla otobüs bekleyen Müslüman bir kadını otobüsün önüne itekledi.
04 Aralık 2021

Irkçılar Almanya’nın Münih kentinde otobüs durağında 15 aylık bebeğiyle otobüs bekleyen Müslüman bir kadını otobüsün önüne itti. Münih’teki belediye otobüs durağında yaşlı ve ırkçı bir kadın otobüs bekleyen genç bir Müslüman kadının üzerine yürüdü. Yanında 15 aylık bebeği de bulunan ve bebek arabasıyla bekleyen Müslüman kadın kendisini korumak için saldırgana doğru dönünce yaklaşmakta olan otobüsün önüne itildi.

Durakta bekleyen diğer yolcuların yardımı ile otobüsün önüne düşmekten kurtulan kadın, daha sonra otobüse bindi. Ancak, saldırgan kadın ve yanındaki kocası da aynı otobüse bindi. Mağdur Müslüman kadın yaptığı açıklamada “Saldırganların da benimle aynı otobüse binmesinden korktum.” dedi.

Otobüste korkusuzca homurdanan saldırganlar daha sonra Müslüman kadınla aynı durakta indi. Saldırganlar otobüsten indikten sonra da Müslüman kadının başörtüsünü çekmeye kalkıştı. Saldırıya uğrayan kadın, Camia’ya yaptığı açıklamada polise derhal telefon etmek istediğini ancak telefonunu önceki otobüs durağında kendine yapılan saldırı esnasında düşürdüğünü farkettiğini belirtti. Kadın, saldırganların ise gülerek gittiğini belirtti. Bu nedenle ve yaşadığı şokla polise şikâyetini anca bir gün sonra yapabildiğini belirtti ve telefonu durakta bulan birinin otobüs şoförüne telefonu verdiğini ve kendisine ulaştırıldığını da ekledi.

Müslüman kadın telefonu yanında olmadığı için saldırı anlarını kayıt altına alamadığını ve saldırganları görüntüleyemediğini polisin kimliği bilinmeyen saldırganlar hakkında soruşturma başlattığını kaydetti. Genç kadın ayrıca ayrımcılıkla mücadele derneği olan FAIR International derneğinin de bu süreçte kendisine yardımcı olduğunu belirterek teşekkürlerini iletti.

Münih’te doğup, büyüyen ve eğitim gören genç mühendis, olayın kendisini çok yıprattığını da ekledi, “Başörtüm yüzünden insanların bana küçümseyici davranmasından, hakaret ya da fiziksel saldırıda bulunmalarından artık bıktım.” dedi.

Münih’te olduğu gibi Avrupa’nın çeşitli yerlerinde Müslüman kadınlar ırkçı saldırıların hedefi oluyor.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş