Gündem

Kaufland Irkçı Hakaretlerde Bulunan Güvenlik Görevlisini İşten Attı

Almanya'nın Magdeburg kentindeki Kaufland mağazası müşterilerine karşı ırkçı ve ayrımcı davranışta bulunan çalışanını işten attı.
09 Ocak 2022
Kaufland mağazaları Magdeburg'daki mağazasında müşterilerine irkçi davranışta bulunan çalışanının işine son verdi. @shutterstock

Kaufland mağazaları, Magdeburg kentindeki mağazalarında bir müşteriye ırkçı hakaretlerde bulunan güvenlik görevlisinin işine son verdi. Mağazadan yapılan açıklamada, bozulmuş sütü iade etmek isteyen Hindistan kökenli iki arkadaşa hakaret eden Magdeburg’daki mağazanın güvenlik görevlisinin davranışlarının kabul edilebilir olmadığı gibi müsamaha edilebilecek bir davranış da olmadığı ifade edildi.

Hakarete uğrayan müşteriden özür dilediklerini de açıklayan firma, ilgili güvenlik görevlisinin bir daha kendileri ile çalışmayacağını, vbuna benzer olayların tekrarlanamaması için elinden geleni yapacağını açıkladı.

Önceki gün Kaufland’ın Magdeburg şubesinden aldıkları bozuk sütü iade etmek isteyen 2 Hindistan asıllı müşteri, bozuk sütleri iade sonrasında görevlilerle tartışmış, güvenlik görevlisi müşteriyi itekleyerek dışarı atmıştı. Güvenlik görevlisi ayrıca, “Burada bizim ülkemizde yaşıyorsunuz, size tazminat vermeyeceğiz, avukata gidebilirsiniz.” demişti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş