Gündem

Almanya İçişleri Bakanı Faeser: “Aşırı Sağcıları Kamu Görevinden Daha Çabuk Atmamız Lazım”

Kamuda görev yapan aşırı sağcılar hakkında yavaş karar verildiğini bildiren Almanya Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, bu anayasa düşmanlarından çabucak kurtulunması gerektiğini söyledi.
11 Ocak 2022
Almanya Nancy Faeser @bmi.bund.de Marco Urban

Almanya Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Almanya’da kamuda çalışan aşırı sağcılar ile ilgili kararların çoğu zaman çok uzun sürdüğü izlenimdinde olduğunu ifade ederek, daha hızlı ve etkin kararlar verebilmek için yasal çerçevenin yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyledi.

Kamuda anayasa düşmanlarının yerinin olmadığına dikkat çeken İçişleri Bakanı Faeser, “Bu anayasa düşmanlarından eskiye oranla daha hızlı bir şekilde kurtulmamız lazım.” diyerek kararlı olduğunu söyledi. Faeser “Hatta bu konuda çok az olay olsa bile üzerine gitmemiz gerekir.” dedi.

Almanya Memurlar Birliği (DBB) Yıllık Kongresi’nde konuşan Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, bu arada, kamuda görev yapanları hedef alan saldırılara karşı daha fazlasını zapma sözü verdi. Bakan Faeser özellikle protesto gösterilerinde polise ve gazetecilere karşı yapılan saldırıların dayanılmaz boyuta ulaştığına da dikkat çekti.

“Doğum günü partileri bile devletten iyi yönetiliyor”

Öte yandan, Alman Memurlar Birliği (DBB) Başkanı Ulrich Silberbach, Almanya’da federal ve eyalet hükümetleri tarafından belirlenen korona kurallarını ağır bir şekilde eleştirdi. “Çelişkili ve ne olduğu belli olmayan tedbirler halkı çıldırttı.” diyen Silberbach “Bu ülkede her çocuğun doğum günü partisi devletin kriz yönetim sisteminden daha iyi organize ediliyor.” şeklinde konuştu.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş