Gündem

Avusturya Aşı Zorunluluğunu Kaldırmayı Planlıyor

Avusturya, Şubat ayı başında yürürülüğe giren aşı mecburiyetini, "uzmanlar tavsiye ederse" kaldırmayı planlıyor.
14 Şubat 2022
Avusturya aşı mecburiyetini kaldırmayı planlıyor. @shutterstock

Avusturya’da 5 Şubat tarihinde yasalaşan 18 yasından büyükler için koronavirüs aşısı yaptırma zorunluluğunun kaldırılması planlanıyor.

Başbakan Karl Nehhammer, aşı zorunluluğunun uzmanların önerisi üzerine getirildiğini, kaldırılmasının da yine uzmanların önerisi ile mümkün olduğunu söyledi. Ekonomi BakanıMargarete Schramböck de uzmanların önerisi üzerine koronavirüs aşılaması mecburiyetinin kalkabileceğini açıkladı.

Federal Başbakan Karl Nehammer başkanlığında eyalet başbakanları konuyu görüşmek üzere Çarşamba günü bir araya gelecek. Hükümetin öneri getirirlerse diye bahsettiği koronavirüs aşısı zorunluluğunun kaldırabileceğini tavsiyecek bir uzmanlar kurulunun bulunmaması da dikkat çekiyor.

Bu arada bölgesel tabip odaları, aşı zorunluluğunun kaldırılmasında acele edilmemesi gerektiğini, omicron varyantı sonrasında nelerin gelişebileceğinin öngörülemediğini hatırlatarak hükümetin acele etmemesini istedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş