Gündem

“Almanya İçişleri Bakanı Nancy Feaser Aşırı Sağa Karşı Umut Veriyor”

IGMG Genel Sekreteri Bekir Altaş, Almanya İçişleri Bakanı Nancy Feaser’in aşırı sağla mücadelesini, umut verici olarak nitelendirdi.
17 Şubat 2022

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Bekir Altaş Almanya İçişleri Bakanı Nancy Feaser’in aşırı sağla mücadeleye dair ifadeleri münasebetiyle bir açıklama yaptı. “Irkçılıktan muzdarip olan insanlarda siyasetin aşırı sağı ciddiye aldığı hissiyatı uzun zamandır bulunmuyordu.” diyen IGMG Genel Sekreteri Altaş açıklamasında şunları söyledi:

“Federal İçişleri Bakanı Nancy Feaser’in aşırı sağ ile mücadeleye dair göreve başladığından bugüne kadarki söylemleri güç ve cesaret vermektedir. Siyasetin aşırı sağdan muzdarip olan kesimin endişe ve korkularıyla ilgilendiğine dair bir hissiyat bizlerde uzun süredir mevcut değildi. Ayrıca aşırı sağın bir tehlike olarak algılanmadığı, hatta bunun tam aksinin söz konusu olduğu hissi yerleşmiş durumdaydı. Bakan Feaser farklı bir görüntü sergilemekte ve güven vermektedir.

Hanau katliamının üzerinden bir yıl daha geçtiğini ve Frankfurt’ta ‘NSU2.0’ imzalı tehdit mektuplarını gönderen sanığın dava sürecinin de devam ettiğine dikkat çeken Bekir Altaş, içerisinde bulunduğumuz bu günlerde Bakan Faeser’in ifadelerinin ırkçılık, İslam düşmanlığı, antisemitizm veya antiziganizm gibi zihniyetlerden mağdur olan insanların kendilerini güvende hissetmeleri adına çok önemli olduğunu belirtti.

Altaş, aşırı sağcıların ağlarının yok edilmesinin, finansal kaynaklarının kurutulmasının ve bütün silahlarının ellerinden alınmasının tam zamanı olduğunu belirttiği açıklamasında, “Ayrıca aşırı sağcı ağların devlet kurumlarıyla olan bağlantılarının ne durumda olduğu da araştırılmalı ve ortaya çıkarılmalıdır. Siyasetin acilen ayrımcılıktan korunma yasasını iyileştirmesi gerekmektedir. Genel eşit muamele yasasında bulunan eksiklikler yıllardan beri malumdur ve bir an önce düzeltilmelidir.” ifadelerini de kullandı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş