Toplum

Almanya’da Dizel ve Benzin Fiyatları Uçtu

Almanya’da dizel ve benzin fiyatları 2 Euro seviyelerinde seyrediyor. Fiyatların daha da artacağı tahmin ediliyor.
07 Mart 2022
Petrol fiyatları ile birlikte akar yakıt fiyatları da artmaya başladı.@Foto: Camia Haber

Almanya’da benzin ve diğer akar yatık fiyatları giderek yükseliyor. Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı sonrasında artış hızını artıran akar yakıt fiyatları ortalama 2 Euro’da seyrediyor.

Almanya’da benzinden daha ucuz olan dizel fiyatları bazı günlerde benzin fiyatlarını geçmeye başladı. Son günlerde ise benzin ve dizel fiyatları eşitlenmiş görünüyor.

Araç sürücüleri her benzin istasyonunda farklı fiyatlarla karşılaşıyorlar. Almanya’nın Köln şehrinde ise akaryakıt istasyınlarında; dizelin litre fiyatı 1.999 Euro, E10 benzin 1.989 Euro, Süper benzinin ise 2.049 Euro olduğu gözlemlendi.

Fiyatlar Daha da Artacak

Piyasa uzmanları ham petrol fiyatlarının 2008 yılından bu yana en yüksek seviyesine ulaştığını, son olarak bir varil petrolün 139.13 Dolara çıktığını belirtiyorlar.

Koronavirüs salgını sebebiyle azalan akar yakıt ihtiyacının yeniden artması üzerine Rusya’ya konulan ambargonun da etkilenmesi ile petrol fiyatlarının varil başına 200 Dolara çıkacağı tahmin ediliyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş