Toplum

IGMG ve Hasene Derneği Ukraynalı Müslümanlara Sıcak Yemek İkram Edecek

Almanya'nın Stuttgart kentindeki bir otelde kalan yaklaşık 40 Müslüman mülteciye IGMG Wangen cemiyeti ramazan ayı boyunca sıcak yemek ikram edecek.
05 Nisan 2022
@camiahaber

Rusya-Ukrayna savaşı sürerken Ukraynalı mülteciler de Almanya’ya gelmeye devam ediyor. Gelen mülteciler arasında Müslümanlar da bulunuyor. Almanya’nın Stuttgart kentine gelen 500 Ukraynalı mülteciden 40’ının Müslüman olduğunu Hasene derneğine bildiren Türkiye kökenli otel çalışanı, Müslüman mültecilerin yaklaşık bir aydır sıcak yemek yemediğini ifade etti.

@camiahaber

Hasene derneği bölge yetkililerinden İsmail Akkuş ve Bölge Kadınlar Teşkilatı’ndan Ayşe Akkuş, Müslüman mültecilerle görüşerek ihtiyaçlarını tespit etti. Otelde kendilerine verilen etli yemekleri yiyemediklerini belirten Müslüman mülteciler, bir aydır sıcak yemek yemediklerini ve kahvaltılıklarla idare ettiklerini kaydetti. Ramazan ayının ilk günlerini bu şekilde geçirdiklerini belirten mülteciler, oruç tutmaya devam edeceklerini ifade etti.

IGMG WANGEN CAMİİ’NDE SAHUR VE İFTAR

Bunun üzerine IGMG ve Hasene yetkilileri otele en yakın IGMG cemiyetinin kendilerine sahurda ve iftarda sıcak yemek ikram edeceğini bildirdi. Hasene bölge yetkilisi oteldeki Müslüman mültecilerle birlikte IGMG Wangen cemiyetine giderek hem yol güzergâhını tanıttı hem de sıcak yemek yedikleri ilk iftarlarını yapmalarını sağladı.

@camiahaber

IGMG ve Hasene bölge sorumluları Müslüman mültecilere sıcak yemek ikramında bulunan Wangen şube yetkililerine ve Dedemoğlu Restaurant/Cafe işletmesine teşekkür etti.

 

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Almanya’da 1 Haziran’dan İtibaren Neler Değişecek?

Almanya’da 1 Haziran 2022'den itibaren tüketiciler için çok şey değişecek. Aylık 9 Euro’luk ulaşım biletinin yanı sıra benzin fiyatları ucuzlayacak, bazı ülkelerden alınan yabancı ehliyetler kolayca değiştirilebilecek. 3. aşı yaptırmayanların aşı sertifikaları geçersiz sayılacak.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş