Gündem

Amsterdam Havaalanı Yoğunluğu Önlemek İçin Seferlerin İptalini İstedi

Avrupa'nın en yoğun havaalanları arasında yer alan Amsterdam Schiphol havaalanı, tatil yoğunluğu sebebiyle uçak şirketlerinden çok sayıda seferleri iptal etmelerini istedi.
30 Nisan 2022
Amsterdam Schiphol havaalanı kaos oluşacak diye şirketlerden uçuşlarını iptal etmelerini istedi. @shutterstock

Avrupa’nın en yoğun havaalanları arasında yer alan Amsterdam Schiphol havaalanı, 2-8 Mayıs tarihlerindeki uçuşların bir kısmının iptalini, daha önceden belirlenen uçuşlar için ise yeni yolcu alınmamasını istedi. Schiphol havaalanı uçüs iptali isteğine gerekçe olarak tatil yoğunluğu sebebiyle havaalanında kaos oluşmasını gösterdi.

De Telegraaf gazetesinin haberine göre, personel yetmezliği sebebiyle daha çök uluslararası transfer noktası olarak Amsterdam’ı kullanan yolcularla ilgilenmeyi tercih eden Schiphol havaalanı yönetimi, hava yolu şirketlerine gönderdiği bir yazıda 2-8 Mayıs tarihlerindeki uçuşlar için yeni yolcu kabul etmemelerini istedi.

Havaalanı, yolcuların işlemlerinin uzun sürdüğünü bunun da havaalanında kaos yaşanmasına yol açtığını, dolayısıyla hava yolu şirketlerinin yolcu sayısını azaltmalarını istedi. Havaalanı Çarşamba günü terminal girişlerine kısıtlama getirmişti.

Aralarında Corendon’un da bulunduğu hava yolu şirketleri ile seyahat şirketleri, kısıtlamalara karşı çıktı. Seyahat Acentaları Birliği ANVR, kaostan Havaalanı ve Hollanda havayolu KLM yönetiminin sorumlu olduğunu, işin bu kadar çılgın hâle geleceğini tahmin etmediklerini açıkladı.

KLM, 29-30 Nisan ile 1 Mayıs tarihlerindeki 48 uçuşu iptal etti. Daha fazla uçuşun da iptal edilmesi söz konusu. KLM, Seyahat Acentaları Birliği ANVR’nin suçlamalarını ise reddetti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş