Gündem

IGMG’den NRW Seçimlerine Katılım Çağrısı

İslam Toplumu Millî Görüş Genel Sekreteri Bekir Altaş, NRW eyalet seçimlerine katılım çağrısında bulundu.
12 Mayıs 2022
İslam Toplumu Millî Görüş Genel Sekreteri Bekir Altaş.

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Bekir Altaş 15 Mayıs 2022 tarihindeki Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) eyalet seçimleri münasebetiyle bir açıklama yaptı. “NRW seçimlerini önemli kılan hususlardan biri de aşırı sağcıları parlamentodan uzak tutmaktır. Bu yüzden demokrasiyi benimsemiş herkesin seçimlere katılması elzemdir.” diye kaydetti.

Gelecek NRW eyalet seçimlerinde hangi partinin eyalet hükûmetini yöneteceğinden daha fazlasının belirleneceğini kaydeden Altaş, “Aynı zamanda kimlerin artık parlamentoda yer almayacağı da belli olacak. Kültürel ve dinî azınlıklara mensup bireyler için bu nokta hayati önem taşıyor. Çünkü AfD ile mecliste bölücülük yapan ve nefreti körükleyen bir parti uzun süredir temsil ediliyor. Bu parti İslam düşmanlığını, antisemitizmi, Roman karşıtlığını ve buna benzer birçok insanlık düşmanı ideolojiyi körüklüyor.” diye konuştu.

“herkese seçimlere katılım çağrısında bulunuyoruz”

Bu zihniyetin parlamentolardan uzaklaştırmanın mümkün olduğunu kısa bir süre önce Schleswig-Holstein eyalet seçimleri örneğinde gördüklerini söyleyen Altaş, “Bunu NRW eyaletinde de gerçekleştirmemiz ancak ve ancak oy kullanma hakkına sahip bütün vatandaşların seçim sandıklarına giderek oylarını demokratik partilerden yana kullanmaları ile mümkün olacaktır. İşte bu sebeple herkese seçimlere katılım çağrısında bulunuyoruz. Çünkü seçimlerde sadece kullanılan oylar değil, kullanılmayan oylar da etki sahibidir. Kullanılmayan oylar çoğunluk oranına etki eder ve bu da aşırı uçlardaki partilere yarar.” diye kaydetti.

Genel Sekreter Altaş son olarak demokrasi ve barışın kendiliğinden hasıl olan şeyler omadığını belirtirken, “Bunların aktif ve sürekli bir şekilde savunulması gerekiyor. Seçme hakkı bu yüzden bir sorumluluktur. Pazar günü oyunu kullanmayanlar bu sorumluluklarını yerine getirmemiş olmakla birlikte, beş yılda bir gelen bir fırsatı da tepmiş olacaklardır.” diye belirtti.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Edeka ve Netto’dan Acil Geri Çağırma!

Panem Backstube GmbH tarafından üretilen ve Edeka, Marktkauf ve Netto Marken-Discount marketlerinde satılan bazı fırına hazır pişirme ekmeği (Aufbackbrötchen) içerisinde tahta parçaları bulunma ihtimali nedeniyle acil geri çağırma yapıldı. Tüketiciler uyarılıyor!

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş