Gençlik

Avrupa’da Müslüman Gençler “Genç İdareciler Yatılı Eğitim Semineri”nde Buluştu

Islam Toplumu Millî Görüş Gençlik Teşkilatı’nın düzenlediği Genç İdareciler Yatılı Eğitim Semineri programı Avrupa'nın farklı ülkelerinden 122 genç idarecinin katılımı ile IGMG Genel Merkezi’nde düzenlendi.
19 Mayıs 2022
@Camiahaber

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Gençlik Teşkilatı İrşad Eğitim Birimi’nin uhdesinde düzenlenen Genç İdareciler Yatılı Eğitim Semineri (GİYES) programı başta Almanya olmak üzere, İsveç, Norveç, Fransa, Hollanda, Belçika, Avusturya ve İsvicre gibi Avrupa’nın farklı ülkelerinden 122 genç idarecinin katılımı ile 14-15 Mayıs 2022 tarihleri arasında IGMG Genel Merkezi’nde düzenlendi.

“Ufkunuzun ve fikriyatınızın genişlediğini göreceksiniz”

Açılış Konuşmasında iki senelik programın içeriğini tanıtan Gençlik Teşkilatı İrşad Eğitim Başkanı Tarık Eroğlu şu ifadelerle katılımcılara GİYES programıyla elde edecekleri değişiklikleri özetledi: ‘’İki sene sonra geriye baktığınızda çok özel ve güzel anıların biriktiğini göreceksiniz. Ufkunuzun genişlediğini, fikriyatınızın zenginleştiğini ve bir ömür boyu devam edecek dostlukların oluştuğunu fark edeceksiniz.’’

İki sene devam edecek olan ve toplam yedi modülden oluşan Genç İdareci Yatılı Eğitim Semineri’nin ilk modülünde “Teşkilat İçi Eğitim Seminerleri” (TİES) başlığı altında “Cihad Anlayışımız” ve “Geçmişten Günümüze IGMG’nin Tarihi” ele alındı. Programın ilk buluşması olması hasebi ile TİES modülünde ayrıca “Gençlik Teşkilatının Yapılanması ve Hizmetleri” Gençlik Teşkilatı Birim Başkanları tarafından tanıtıldı. Programda yer alan interaktif çalışmalar ve sosyal faaliyet çok sayıda katılan genç idarecilerin beğenisini topladı.

“her insana ancak çalıştığının karşılığı verilir”

Programa katılan IGMG Gençlik Başkanı Furkan Kahraman, irşad eğitim birimi ve ve başkanına teşekkür ettikten sonra gençlere şu şekilde hitapta bulunarak: “Yarınları inşaa etmek için bugün rahatımızdan vazgeçmek durumundayız, her insana ancak çalıştığının karşılığı verilir. Sizler bu programa katılarak bir değişimin ve dönüşümün parçası olmak istediğinizi ifadesini sundunuz. GİYES’e katılmak demek benimde söyleyecek bir sözüm var demektir, bende sorumluluk alacağım demektir” dedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş