Gündem

Almanya’da 1600 Çocuk Kayıp

Almanya’da 14 yaşın atında 1600 çocuğun kaybolduğu, geçen yıl 15.700 çocuğun kayıp olduğu bildirimi yapıldığı açıklandı.
27 Mayıs 2022
Almanya'da geçen sene 15 binden fazla çocuğun kayıp olduğu bildiriminde bulunuldu. @shutterstock

Almanya’da 14 yaş altında 1600 çocuğun kayıp olduğu açıklandı. Almanya Federal Kriminal Dairesi BKA’dan konuya ilişkin yapılan açıklamada, ailesi tarafından kaybolduğu bildirilen ya da evden kaçan çocukların büyük oranda bulunabildiği, ancak 1964 yılından bir çocuk kayıp dosyasının hâlâ açıklığa kavuşturulamadığı bildirildi.

Almanya Federal Kriminal Dairesi (BKA), kayıp çocuk bildirimlerinin yüzde 97 oranında açıklığa kavuşturulabildiğini bildirirken, son yıllarda açıklığa kavuşturulamayan olaylar arasında en çok mülteci kayıp çocukları olduğunu açıkladı.

Başkası tarafından kaçırılan çocuk vakalarının da açıklığa kavuşturulamayan olaylar arasında olduğun bildiren BKA, evden kaçma sebepleri olarak, okul ve ailedeki problemlerin yanı sıra, ebeveynler arasındaki velayet hakları tartışmalarının da bulunduğunu bildirdi.

Bu arada, Almanya’da geçen sene yıl boyunca kayıp olduğu bildirilen çocuk sayısının 15.700 olduğu de bildirildi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş