Toplum

Danimarka Helsingör Camii Başkanı Mesut Harman Kentin En Etkin 50 Kişisi Arasına Girdi

Danimarka İslam Toplumu Helsingör şubesinin toplumda tanınması ve caminin topluma yük olmak yerine toplumun yükünü alan bir kuruma dönüşmesindeki çalışmaları sebebiyle Cami Başkanı Mesut Harman kentin en etkili 50 kişisi aranda gösterildi.
Şevki Şahin
26 Eylül 2022
Mesut Harman geçen yıl Şubat ayında göreve başlamıştı.

Danimarka İslam Toplumu (DIT) Helsingör Camii Başkanı Mesut Harman Helsingör Dagblad gazetesi tarafından şehrin en etkili 50 kişisi arasında gösterildi. Etkinlik Listesi adıyla Helsingör kentindeki en güçlü kişileri sıralayan gazete, DIT Helsingör Camii Başkanı Mesut Harman’ı kentin en etkin 50 kişisi arasında 30 sırada gösterdi.

Helsingör Etkinlik Listesi’nin birinci sırasında Belediye Başkanı bulunuyor. Listede, politikacıların yanı sıra, iş adamları ve kültür alanında söz sahibi kişiler yer alıyor. Helsingör Camii Başkanı Mesut Harman, Danimarka İslam Toplumu Helsingör şubesinin toplumda tanınması ve caminin topluma yük olmak yerine toplumun yükünü alan bir kuruma dönüşmesindeki çalışmaları sebebiyle Helsingör Etkinlik Listesi’ne girdi.

1.5 Yıl Önce Göreve Başladı

Mesut Harman geçen yıl Şubat ayında cami başkanlığı görevini, kendisinden önce 32 yıldır başkanlık yapan İsa Tokmak’tan almıştı. Göreve geldikten sonra etkin bir tanıtım çalışmasına giren Harman, verdiği hizmetlerle ve tanıtma çalışmaları ile her yaş gurubuna hitap etmeyi başardı.

Ayrıca caminin hem iç mekânı hem de dış mekânında değişikliklerin yapılamasına öncülük ederek, daha da kullanışlı hâle gelmesini sağlayan Harman, birçok sosyal aktivite ve eğitim hizmetlerinin gerçekleşmesine de imkan tanıdı.

Camiyi Topluma Tanıttı Gençlere Özel Önem Verdi

Mesut Harman döneminde, tanıtım faaliyetleri olarak Açık Cami Günleri düzenlendi. Okulların camiyi ziyaret ederek hem caminin hem de Müslümanların daha genç yaşta tanınması sağlandı. Bu arada, siyasetçilerin seçmenle buluşması için camileri ziyaret etmelerini temin edildi.

Gençliğe özel önem veren Mesut Harman, gençlerin rahat ve serbest hareket edebildiği eğitim ve sosyal faaliyet mekanları oluşturdu. Öte yandan cami çevresinde bir oyun parkı projesi de bulunuyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Edeka ve Netto’dan Acil Geri Çağırma!

Panem Backstube GmbH tarafından üretilen ve Edeka, Marktkauf ve Netto Marken-Discount marketlerinde satılan bazı fırına hazır pişirme ekmeği (Aufbackbrötchen) içerisinde tahta parçaları bulunma ihtimali nedeniyle acil geri çağırma yapıldı. Tüketiciler uyarılıyor!

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş