Toplum

Türk Dijital Ödeme Sistemi Paycell Avrupa’da

Türk dijital ödeme platformu Paycell Avrupa’da faaliyete başlayacak. İlk olarak para gönderme ve alma hizmeti sunacak olan Paycell daha sonra dijital cüzdan, yatırım, kart ve kredi gibi pek çok yenilikçi finans çözümleri sunacak.
19 Ekim 2022

Türkiye’de faaliyet gösteren dijital ödeme platformu Paycell bundan sonra Avrupa’da da faaliyet yapacak.

Almanya’nın Stuttgart kentindeki dijital inovasyon merkezleri “de:hub” (Digital Hub Initiative) alanında hizmetlerine başlayan Paycel ilk olarak, Avrupa’dan Türkiye’ye veya Avrupa ülkeleri arasında uluslararası para transferi hizmetiyle para gönderimi ve alımı hizmetleri sunacak.

Türk telekomünikasyon ve teknoloji işletmesi Turkcell’in ürünü olan Paycell, Türkiye’nin mühendisleri tarafından geliştirildi. Dijital ödeme platformu olarak hizmet veren Paycell ayrıca AR-GE çalışmalarını da Avrupa sınırlarına taşıyor.

Turkcell Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Yılmaz, sınırların her geçen gün ortadan kalktığı finans ekosisteminde Paycell ile hem kullanıcı beklentilerini en doğru şekilde karşılamak hem de techfin sektöründeki konumlarını büyütmek için faaliyet alanlarını genişlettiklerini kaydetti.

Avrupa’da Paycell Europe’un ilk ürünleri, uluslararası para transferi hizmetiyle para gönderimi ve alımı olacak. İleri teknolojik altyapısı ve yenilikçi ürünleriyle kullanıcılarına sınırları aşan üstün bir dijital finans deneyimi sunan Paycell, daha sonra dijital cüzdan, yatırım, kart ve kredi gibi pek çok yenilikçi finans çözümleri sunacak. Ayrıca blockchain tabanlı yenilikçi dijital varlık hizmetleriyle de Avrupalıların kolay ve avantajlı finansal çözüm ortağı olacak. (c/aa)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş