Gündem

Paris’te Türk Sokağında Silahlı Saldırı: 2 Kişi Öldü 4 Yaralı Var

Fransa'nın başkenti Paris'te Türkiye kökenlilerinin de yoğun olarak yaşadığı sokakta silahlı saldırı düzenlendi. Saldırganın ırkçı saldırı suçlamasından daha önce mahkum olduğu belirlendi.
23 Aralık 2022

Fransa’nın başkenti Paris’te Türkiye kökenlilerin de yoğun olarak yaşadığı 10. Bölgede silahlı saldırı gerçekleştirildi. 69 yaşındaki bir kişi tarafından gerçekleştirilen saldırıda 2 kişi hayatını kaybetti, 2’si ağır olmak üzere 4 kişi de yaralandı.

Paris’in 10. Bölge Belediye Başkanı Alexandra Cordebard yaptığı açıklamada, bu sabah bir Kürt Merkezi, bir restoran ve bir kuaförün silahlı saldırıya uğradığını bildirdi. Katilin hangi saiklerle hareket ettiğinin bilinmediğini duyurdu. 

Saldırgan Geçen Yıl da Mültecilere Kılıçla Saldırmış

Fransız BFM TV’de yer alan habere göre saldırganın polis tarafından bilinen bir isim olduğu duyuruldu. 1953 Montreuil doğumlu, ve Fransa Demir yollarından emekli bir kişi olduğu açıklanan saldırganın, 2021 yılında da kılıçla bir mülteci kampına saldırdığı ortaya çıktı. Saldırıda 2 kişinin yaralandığı belirlendi.

Irkçı Saldırı İhtimali Değerlendiriliyor

Paris Savcısı Laure Beccuau tarafından yapılan açıklamada olayın ırkçı bir saldırı olma ihtimalinin de ciddi bir şekilde değerlendirildiği duyuruldu.(c)

Reklam (İç Sayfa)

Pin It on Pinterest

Paylaş