Gündem

Türkiye Hızlı Tren Hattı Ankara’dan Avrupa’ya Kadar Uzanacak

Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-İstanbul hızlı tren hattının, Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden İstanbul Havalimanı'na, oradan da Avrupa’ya kadar uzanacağını açıkladı.
18 Ocak 2023
Türkiye hızlı tren hattı Ankara'dan Avrupa'ya ulaşacak. @shutterstock

Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ankara-İstanbul hızlı tren hattının Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden Yavuz Sultan Selim Köprüsü yoluyla İstanbul Havalimanı’na kadar uzatılacağını açıkladı. Bakan Karaismailoğlu ilgili hızlı tren hattının daha sonra Avrupa’ya kadar uzanacağını bildirdi.

Ankara-İstanbul hızlı tren hattının, Gebze’den ayrılarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na oradan da Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü geçerek İstanbul Havalimanı’na uzatılacağını açıklayan Bakan Karaismailoğlu, Ankara-İstanbul hızlı tren hattını Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanı’na ulaştırmak için yaptıkları projede ihale aşamasına geldiklerini, bu hızlı tren hattının daha sonra Avrupa’ya kadar devam edeceğini bildirdi.

Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metrosu Açılıyor

Bu arada, İstanbul Havalimanı ile İstanbul’un Kağıthane ilçesi arasında inşa edilen 34 kilometrelik metro hattı Pazar günü açılıyor. Bakan Karaismailoğlu, Kağıthane istasyonunun 3-4 ay sonra Gayrettepe istasyonuna bağlanacağını da söyledi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş