Gündem

Hasene’den Acil Yardım Çağrısı: “Herkesi Yara Sarmaya Çağırıyorum”

Hasene uluslararası insanî yardım derneği Başkanı Bekir Altaş, deprem sonrasında yapılacak olan ilk işin hep birlikte yaraların sarılması gerektiğini söyledi ve herkese yara sarma çağrısı yaptı.
06 Şubat 2023

Hasene uluslararası insanî yardım derneği Başkanı Bekir Altaş Türkiye’deki deprem dolayısıyla yaptığı açıklamada zor bir zamandan geçildiğini ifade ederek “Herkesi, yara sarmaya davet ediyorum.” dedi.

Türkiye’de elim bir afet, elim bir deprem yaşandığını ifade eden Bekir Altaş depremde vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledikten sonra yapılacak işin, hep birlikte yaraların sarılması olduğunu söyledi.

Hasene Ekibi Deprem Bölgesine Gönderildi

Hasene olarak Türkiye’deki Hasene Sosyal Yardım Derneği ile birlikte hızlı bir kriz masası oluşturduklarını ve acilen kriz konusunda eğitimli 20 kişilik bir ekibi deprem bölgesine gönderdiklerini açıklayan Bekir Altaş “Bölgeye hemen, 7 aracımızla acil yardım malzemeleri gönderdik. Öncelikle havaların soğuk olması sebebiyle battaniye gibi malzemeleri ulaştırıyoruz. Ülkemizdeki bu acil durum dolayısıyla bir acil yardım çağrısı yapıyoruz.” dedi.

Altaş açıklamasında herkesi duyarlı olmaya, deprem dolayısıyla mağdur olan kardeşlerimizin yaralarını hep birlikte sarmak için destek olmaya çağırdı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş