Gündem

IGMG ve Hasene Deprem Bölgesine 23 Milyon Euro’luk Yardım Ulaştırdı

IGMG ve Hasene aracılığıyla 6 Şubat’ta Türkiye’nin güney doğusunda ve Suriye’nin de kuzey bölgelerinde meydana gelen depremin mağdurları için 23 milyon Euro'luk yardım ulaştırıldı.
17 Mart 2023

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün, Kahramanmaraş merkezli depremlerde mağdur duruma düşen depremzedeler için 23 milyon Euroluk yardım ulaştırıldığını açıkladı.

23 Milyon Euro’luk Yardım Ulaştırıldı, 10 Milyon Euro’luk Kaynak Ayrıldı

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından bilgilendirme yapan IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, depremzedeler için yapılacak olan kalıcı projeler için de 10 milyon Euroluk bir kaynak ayrıldığını duyurdu. Ergün açıklamasında şunları söyledi:

“Türkiye ve Suriye’nin kuzeyinde meydana gelen deprem sonrası IGMG, Hasene kurumlarımız ve lojistik merkezlerimiz üzerinden yaklaşık 23 milyon Euro tutarında ayni yardımda bulunduk, kalıcı projelerimiz için de 10 milyonun üzerinde nakdi yardım hazırladık. Tüm gönüllülerimize ve iş insanlarımıza teşekkür ediyorum.”

IGMG ev Hasene’nin Yardımları Sürüyor

Hasene’nin biri Suriye’de biri de Hatay’da hizmet veren iki mobil kliniği ile bir de mobil fırını 23 saat hizmet veriyor. Bir çadır kent bir de konteyner kent de kuran Hasene, ayrıca deprem bölgesinde Psikososyal Destek Hizmetleri Merkezi de açtı.

Bu merkezin yanı sıra fizyoterapistlerle diğer uzmanların hizmet verdiği engelli bireylerin yarım kalan tedavi süreçlerinin devamının sağlayan Engelli Koordinasyon Merkezi de hizmet veriyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş