Gençlik

Belçikalı Gençler Depremzedeler Yararına “Vuslat” Programı Düzenledi

Belçika İslam Federasyonu, gelirinin tamamı Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere ulaştırılacak olan Vuslat programı yaptı. Gent Capitole salonunda yapılan programa 1550 kişi katıldı.
Talha İnam
23 Mart 2023

Belçika İslam Federasyonu (BİF) Gençlik Teşkilatı (GT) ve Kadınlar Gençlik Teşkilatı (KGT), depremzedeler yararına 1550 kişinin katılımıyla bir program yaptı. Vuslat adı verilen program programa Belçika’nın her tarafından katılım sağlandı. Programda elde edilen gelirin tamamı Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere gönderilecek.

Program için biletler online olarak satışa sunuldu. Biletlerin tamamı satıldı, izleyicilerin salonu tamamıyla doldurdu.

Programı BİF Gençlik Teşkilatı Teşkilatlanma Başkanı Mikail Ekici ve GT Üniversiteliler Başkanı Selim Yücel’in takdim ettiği programda Eğitimci-Yazar Hayati İnanç konuşmacı olarak bulunurken, Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi Baş İmam Hatibi Ferruh Muştuer Kur’an-ı Kerim okudu. Ünlü sanatçı Mesut Kurtiş de çeşitli ezgileri seslendirdi.

Program İstanbul Ayasofya Camii Baş İmam-Hatibi Ferruh Muştuer’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Belçika İslam Federasyonu (BİF) Başkanı Muhammed Ünal ve BİF Gençlik Teşkilat Başkanı Hakan Emin Yıldırım selamlama konuşması ardından sahneye sanatçı Mesut Kurtiş çıktı ve seslendirdiği eserlere seyircileri coşturdu.

Sahneye en son eğitimci-yazar Hayati İnanç çıktı. Hayati İnanç’ın konuşması beğeniyle takip edildi
Vuslat programı, IGMG 34. Avrupa Kuran-ı Kerim Tilavet Yarışması Küçükler İkincisi Bedirhan Şahin’in okuduğu kapanış Kur’an-ı Kerim tilaveti ile sona erdi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş