Gündem

Hasene’nin Deprem Bölgesinde Kurduğu Ramazan Çadırında İlk Teravih Namazı Kılındı

İslam dünyası ramazan ayına dün akşam kılınan teravih namazları ile girdi. Deprem bölgesinde de Hasene ve IGMG tarafından kurulan ramazan çadırında teravih namazı kılındı.
23 Mart 2023

İslam dünyası 2023 miladî, 1444 hicrî Ramazan ayına teravih namazıyla başladı. İslam Toplumu Millî Görüş ve Hasene insani yardım derneği de Türkiye’deki deprem bölgesinde ramazan ve iftar çadırları kurdu.

Ramazan ve İftar Çadırı

Hasene ramazan çadırında dün akşam ramazan ayının ilk teravih namazı da kılındı. Teravih namazı sonrası depremde hayatını kaybedenler için dualar edildi.

1000 metre kare üzerine kurulu ramazan çadırının yanı sıra kadınlar için de 250 metrekarelik bir ek çadır mescit de kuruldu. Bu arada, 500 metre kare üzerine kurulu iftar çadırında her gün iftar ve sahur yemekleri veriliyor. Kahramanmaraş’ın merkezindeki aşevinde de her gün 500 ila 750 kişiye iftar yemeği verilecek.

Her Gün Ramazan Programı

Kahramanmaraş’ın sembol yapılarından Abdulhamit Han Camii avlusunda kurulan Ramazan çadırında iftardan sonra her akşam bir program yapılacak ve cemaatle teravih namazı kılınacak. Çadırda gün boyu programlar yapılacak kadınlar için öğleden sonraları seçkin hatibeler eşliğinde sohbet programları düzenlencek. Çocuklar için ise yine günlük olarak hacivat-karagöz oyunları, yarışmalar ve çeşitli etkinliklerle 7’den 70’e dolu dolu bir ramazan geçirilmesi sağlanacak.

Kahramanmaraş’taki iftar çadırında günlük binden fazla kişiye iftar ve sahur ikramları yapılacak. Kahramanmaraş’taki çadırın yanı sıra Hatay, Adıyaman ve Malatya’da da kurulmuş olan iftar çadırlarında iftar ve sahur ikramları depremzedelere sunulacak. Böylelikle binlerce depremzedenin iftar ve sahur ihtiyaçları karşılanmış olacak.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş