Toplum

“Ramazan Merhamet Etme, Paylaşma ve İbadet Ayıdır”

IGMG Genel Başkanı Ergün, Ramazan ayının yardım ve dayanışma anlamında seferber olunan bir ay olması sebebiyle, acil yardıma ihtiyaç duyan bütün mazlum ve mağdurlara var güçleriyle destek olmaya devam edeceklerini bildirdi.
23 Mart 2023
IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün @camiahaber

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün Müslümanların Ramazan ayını tebrik etti. Yayımladığı bir mesajda, Ramazan ayını iç muhasebe yapma, merhamet etme, paylaşma ve ibadet ayı olarak tanımlayan Kemal Ergün, bu ayın yardıma muhtaç insanlar için seferber olma zamanı olduğuna işaret etti.

“Merhamet, paylaşma ve ibadet ayı olan ramazan-ı şerife hamdolsun bir kez daha eriştik. Allah bu mübarek aydaki dualarımızı ve amellerimizi kabul eylesin.” diyen Ergün, dünyada barışın yaygınlaşması, zor durumdaki insanlara yardım edilmesi için de dua ettiğini ifade etti.

“Hem Dua Hem Yardım Yapacağız”

Ramazan ayında insanların acı çekmesine vesile olanların da yanlışlarından dönmeleri için niyazda bulunacaklarını da bildiren Ergün, depremde hayatını kaybedenleri ve evi barkı yıkılanları da hem dualarda unutulmaması gerektiğini hem de yardımlarla desteklemeye devam edilmesini istedi.

“Ramazan-ı şerif yardım ve dayanışma anlamında seferber olduğumuz bir zaman dilimidir. Bu münasebetle, acil yardıma ihtiyaç duyan bütün mazlum ve mağdurlara var gücümüzle destek olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullanan IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, bir toplumun ne kadar güçlü olduğunun en iyi kriz zamanlarında anlaşıldığını Ramazan ayının bu bilinçle ihya edilmesini istedi.

Ergün mesajında şunları söyledi:

“Ramazan Kur’an ayıdır. Kur’ân-ı Kerîm’in mesajını özümseme, hayata taşıma ve yaygınlaştırma konusunda daha bilinçli ve gayretli olmamız gereken bir zaman dilimidir. Ramazan boyunca bütün camilerimizde gerek Gençlik, Kadınlar Gençlik ve Kadınlar teşkilatlarımız vasıtasıyla gerçekleştirdiğimiz ramazan programları gerekse düzenlediğimiz iftar buluşmalarının hepsi bu amaca matuf çalışmalardır.

Dünya üzerindeki bütün Müslümanlara hayır, bereket ve huzur dolu ramazanlar diliyorum.”

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş