Gündem

Almanya’da Posta Ücretlerine Zam Yolda

Almanya'da posta, mektup gönderme ücretlerine yüzde 4,6 oranında zam yapacak. Posta idaresi, 2025 yılında yapması gereken zarf gönderi ücretlerini bir yıl önceye çekme kararı aldı.
16 Mayıs 2023
@shuttersock

Almanya posta idaresi Deutsche Post, ülkedeki enflasyon ve enerji fiyatlarının yüksekliğini gerekçe göstererek, mektup gönderilerine zam yapacağını açıkladı. Zam miktarının yüzde 4,6 seviyesinde olacağı bildirilirken, zamların planlanan vaktinden bir yıl öne çekildiği de bildirildi.

Açıklamaya göre, mektup gönderilerine yapılacak zam, planlanandan önceye çekildi. Normalde her 3 yılda bir yenilenen mektup gönderi ücretlerinin artırılması bir yıl önceye çekildi. En son zam 2022 yılında yapılmıştı.

Sendikalarla yapılan görüşmelerde posta çalışanlarının maaşlarına da zam yapıldığına dikkat çekilen zam gerekçesinde, gönderi ücretlerine artış yapmadan bir yıl daha beklemenin mümkün olmadığı ifade edildi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Hasan Damar Ağabeyimizi Hakka Uğurladık

İslam Toplumu Millî Görüş teşkilatlarının kurucu öncülerinden dün vefat eden Hasan Damar için Dormagen Meryem Ana Camiinde cenaze namazı kılındı. Hasan Damar Türkiye’de Eyüp Sultan Kabristanına defnedilecek.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş