Toplum

Almanya’da Hükümete Çağrı: Müslüman Askerler İçin Manevi Danışman Atansın

Almanya’da bazı milletvekilleri hükümete Alman ordusundaki Müslüman askerlere manevi danışmanlık ve rehberlik yapacak bir görevli ataması çağrısında bulundu.
17 Mayıs 2023
@shutterstock

Osnabrücker Zeitung gazetesinin haberine göre, Hür Demokrat Parti (FDP) Milletvekili Konstantin Kuhle, Sosyal Demokrat Parti (SPD) Milletvekili ve Federal Meclis Başkan Yardımcısı Aydan Özoğuz ile Yeşiller Partisi Milletvekili Filiz Polat, Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Savunma Bakanı Boris Pistorius ve Federal Ordu Sorumlusu Eva Högl’e bir mektup yazdı. Mektupta Müslüman askerlere manevi rehberlik yapacak görevli ataması çağrısı yapıldı.

ALMAN ORDUSUNDA 3 BİNDEN FAZLA MÜSLÜMAN ASKER VAR

Milletvekilleri mektupta, Alman ordusundaki Protestan, Katolik ve Yahudi askerlere ve onların ailelerine manevi rehberlik konusunda vazgeçilmez katkı sağlandığına işaret ederek, “Ancak, İsviçre gibi komşu ülkelerin aksine (Alman ordundaki) Müslüman askerler bu tür bir destekten çok uzun süredir mahrum bırakılmaktadır. Üstelik, İslam inancına mensup 3 binden fazla askerin her gün Alman ordusunda görevlerini sorumluluk içinde yerine getirmelerine rağmen.” ifadesi kullanıldı.

Milletvekilleri böyle bir görevlinin atanmasının Müslüman askerlere yönelik güçlü bir değer verme ve takdir anlamına geleceğini vurguladı. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Hasan Damar Ağabeyimizi Hakka Uğurladık

İslam Toplumu Millî Görüş teşkilatlarının kurucu öncülerinden dün vefat eden Hasan Damar için Dormagen Meryem Ana Camiinde cenaze namazı kılındı. Hasan Damar Türkiye’de Eyüp Sultan Kabristanına defnedilecek.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş