Toplum

Emekliler ve Öğrenciler! 300 Euro’luk Enerji Yardımını Aldınız mı?

Almanya’da emeklilerle öğrencilere verilen 300 Euro’luk enerji yardımını almamış olan emekliler, Haziran ayı sonrasına kadar emeklilik sigortasına müracaat ederlerse, yardımlarını alabilecekler. Öğrenciler Eylül ayı sonuna kadar müracaat edebilecek.
23 Mayıs 2023
@shutterstock

Almanya’da hükümetin emekliler ile öğrencilere verdiği enerji yardımını almayanların süre bitmeden müracaat etmeleri istendi. Emeklilerin Haziran ayı sonuna kadar müracaat etmeleri hâlinde 300 Euroluk yardımları hesaplarına gönderilecek. 200 Euroluk enerji yardımı almamış olan öğrencilerin ise Eylül ayı sonuna kadar müracaat etmeleri gerekiyor. Öğrenciler einmalzahlung200.de portalı üzerinden müracaatlarını yapabilecekler.

Emekliler ise, emeklilik sigortasının aşağıda linki verilen sayfasından indirecekleri müracaat formunu doldurarak, 300 Euroluk enerji yardımını alabilecekler.

ENerji Yardımı Otomatik Gönderilmişti

Almanya Emeklilik Sigortası, 300 Euro’luk enerji yardımının Aralık ve Ocak aylarında otomatik olarak gönderildiğini ancak buna rağmen binlerce emeklinin enerji yardımı alamadığını açıkladı.

Emeklilik sigortası, çeşitli sebeplerle bu yardımları alamayanların müracaat etmesi haline ödemelerin yapılacağını bildirdi. “Enerji yardımı emeklilik sigortası tarafından verilen bir yardım değildir. Ancak bu konuda emeklilere yardımcı olmak istiyoruz.” ifadesini kullanan Emeklilik Sigortası, enerji yardımı müracaatlarının Haziran ayı sonuna kadar kendilerine ulaştırılmış olması gerektiğini bildirdi.

Bu zamana kadar 40 binden fazla emeklinin enerji yardımı alamadığı ve Emeklilik Sigortasına müracaatta bulunduğunu açıklandı.

300 Euro’luk enerji yardımını almayanların şu linkte yer alan müracaat formunu doldurarak sigortaya göndermeleri gerekiyor

 

Emekli sandığı enerji yardımı isteme müracaat formu:
https://www.deutsche-rentenversicherung.de/KnappschaftBahnSee/DE/Aktuelles/Meldungen/2022/energiepreispauschale/epp_formular.pdf?__blob=publicationFile&v=3

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Hasan Damar Ağabeyimizi Hakka Uğurladık

İslam Toplumu Millî Görüş teşkilatlarının kurucu öncülerinden dün vefat eden Hasan Damar için Dormagen Meryem Ana Camiinde cenaze namazı kılındı. Hasan Damar Türkiye’de Eyüp Sultan Kabristanına defnedilecek.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş