Toplum

Almanya’da 4 Çocuktan 1’i Yoksulluk Sınırında!

Almanya Federal İstatistik Dairesi, ülkede geçen yıl yaklaşık 2 milyon 200 bin çocuk ve gencin, "yoksulluk sınırında" yaşadığı bildirdi.
27 Temmuz 2023
@shutterstock

Federal İstatistik Dairesinden yapılan açıklamada, yoksulluk sınırında olanların, tüm nüfusun ortalama gelirinin yüzde 60’ından daha az kazananlar olduğu kaydedildi.

Yoksulluk sınırı geliri ayda 1250 Euro

Almanya’da yoksulluk sınırı için baz alınan gelirin geçen yıl tek başına yaşayan bir kişi için ayda net 1250 Euro olduğu aktarılan açıklamada, bu gelirin 14 yaş altı iki çocuğu olan iki yetişkin için aylık net 2 bin 625 Euro olduğu belirtildi.

AB’de çocukların yüzde 24,7’si yoksulluk sınırında

Açıklamada, ülkede 2022’de 18 yaşından küçük her dört kişiden birine karşılık gelen yaklaşık 2 milyon 200 bin kişinin, yoksulluk sınırında yaşadığı ifade edildi. Avrupa Birliği genelinde, 18 yaşının altındakilerin yüzde 24,7’sinin yoksulluk sınırında olduğuna işaret edildi. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Mevlid Kandili: Alemlere Rahmet Efendimizin Doğum Günü

Bugün Müslümanlar için en önemli gün ve gecelerinden biri. Zira bugün, alemlere rahmet, iki cihan güneşimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in doğum günü. Yüce Rabbimizin affına mazhar olmak isteyen Müslümanlar, gecelerini camilerde veya evlerinde ibadet ederek ihya edecekler.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş