Toplum

Almanya’da 4 Çocuktan 1’i Yoksulluk Sınırında!

Almanya Federal İstatistik Dairesi, ülkede geçen yıl yaklaşık 2 milyon 200 bin çocuk ve gencin, "yoksulluk sınırında" yaşadığı bildirdi.
27 Temmuz 2023
@shutterstock

Federal İstatistik Dairesinden yapılan açıklamada, yoksulluk sınırında olanların, tüm nüfusun ortalama gelirinin yüzde 60’ından daha az kazananlar olduğu kaydedildi.

Yoksulluk sınırı geliri ayda 1250 Euro

Almanya’da yoksulluk sınırı için baz alınan gelirin geçen yıl tek başına yaşayan bir kişi için ayda net 1250 Euro olduğu aktarılan açıklamada, bu gelirin 14 yaş altı iki çocuğu olan iki yetişkin için aylık net 2 bin 625 Euro olduğu belirtildi.

AB’de çocukların yüzde 24,7’si yoksulluk sınırında

Açıklamada, ülkede 2022’de 18 yaşından küçük her dört kişiden birine karşılık gelen yaklaşık 2 milyon 200 bin kişinin, yoksulluk sınırında yaşadığı ifade edildi. Avrupa Birliği genelinde, 18 yaşının altındakilerin yüzde 24,7’sinin yoksulluk sınırında olduğuna işaret edildi. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Sıla-i Rahim Bizi Biz Yapar

İslam, Müslüman bireyi en yakınındakilerden başlayarak çevresindeki insanlara karşı sorumlu tutmuştur. Akrabaların yakınlığına göre bu hak ve sorumluluklar maddi ve manevi olarak farklılık göstermektedir. Bu hakları gözetmek sıla-i rahim kavramı ile ifade edilmiştir.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş