Toplum

Avrupalı Türklerin Dönüş Yolculuğu Devam Ediyor: “Hüzünle Ayrılıyoruz”

Yıllık izinlerini Türkiye'de geçiren Avrupalı Türkler yaşadıkları ülkelere dönüşleri devam ediyor.
10 Ağustos 2023
@aa

Memleketlerinden dönüş yolculuğuna çıkan Avrupalı Türkler, Kapıkule Sınır Kapısı’ndaki işlemlerinin ardından çalıştıkları ülkelerin yolunu tutuyor. En çok tercih edilen sınır kapısı ise Kapıkule oluyor. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı personeli de Kapıkule’de gurbetçileri dönüş yolunda kolonya ve kentin yöresel tatlılarından ikram edip uğurluyor.

Toplum | 10 Ağustos 2023 AnadoluJet ve Pegasus’tan Türkiye’ye Uçuşlarda 5 ve 9 Euro Kampanyaları Bugün Başladı 10 Ağustos 2023

“seneye tekrar geleceğiz”

Almanya’nın başkenti Berlin’e dönen Ferhat Atabaş, güzel bir tatil geçirdiğini ancak dönüş yolunun hüzünlü olduğunu söyledi. Tatilin çabuk geçtiğini ve seneye tekrar geleceğini belirten Atabaş, “Memleketimizde, toprağımızda olmak bize mutluluk, sevinç veriyor. Güzel duygularla geliyoruz, hüzünlü şekilde tekrar ayrılıyoruz.” dedi.

“Her yıl ayrılırken üzülüyoruz”

Hollanda’ya dönen Turgay Şimşek de tatilde ailesiyle bol bol gezdiğini anlattı. Memleketten ayrılmanın zor olduğunu dile getiren Şimşek, “Her yıl ayrılırken üzülüyoruz. Benim için olsa hiç gitmek istemem ama çocukların okulları var, orada çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

İbrahim Koç, tatilde büyüklerini, köyünü ve yakınlarının mezarlarını ziyaret ettiği belirtti. Gurbette olmanın zor bir duygu olduğunu anlatan Koç, şunları kaydetti: “Memlekete giriyorsun, toprağın kokusunu alıyorsun bu çok güzel bir duygu. Seneye tekrar geleceğiz inşallah. Memleketimiz Sivas Şarkışla’da tatilimiz güzel geçti. Dönerken bulgur, pastırma, peynir aldık Avusturya’da tüketeceğiz” dedi. (aa,c)

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş