Gündem

Fas Depreminde Can Kaybı Artıyor: 1037 Kişi Hayatını Kaybetti

Fas'ta dün gece meydana gelen 7 şiddetindeki depremde şimdiye kadar 1037 kişinin hayatını kaybettiği, 1200'den fazla kişinin de yaralandığı açıklandı.
09 Eylül 2023
Fas İçişleri Bakanlığı, Marakeş'in El-Huz bölgesinde meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 820'ye yükseldiğini duyurdu. ( Stringer - Anadolu Ajansı )

Fas’ta dün gece meydana gelen 7 şiddetindeki depremde can kayıpları artıyor. Büyük şehirlerden özellikle Marrakeş’de tarihi yapılar da olmak üzere büyük bir yıkıma yol açan depremde şimdiye kadar 1037 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Fas hükümeti, köy ve kasabalarda da yıkımların olduğunu, 1200’den fazla kişinin de yaralandığının tesit edildiğini bildirdi.

Dünya Yardıma Koşuyor

Gözlemciler, can kayıplarının artmasıdan endişe ettiklerini ifade ederken,  aralarında Türkiye, Almanya, Suudi Arabistan ve Fransa’nın olduğu çeşitli ülkeler arama ve kurtartma ekipleri gönderdi.

Hasene uluslarası insani yardım derneği de Acil Yardım Heyeti gönderirken, Arama ve Kurtarma ekibini de deprem bölgesine yönlendirdi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş