Gençlik

Avustralya İlim Koleji Dallas İlk Okul Kampüsü’nde İlk Hafize Mezun Oldu

İslam Toplumu Millî Görüş’e çatısı altında çalışmalar yürüten İlim Koleji Dallas İlk Okul Kampüsü’nde 11 yaşındaki Shumaysah ilk olarak hafızlığını tamamladı.
20 Eylül 2023
@Camiahaber

 İslam Toplumu Millî Görüş’ün eğitim çalışmaları meyvelerini vermeye devam ediyor. Son olarak Avustralya’da bulunan İlim Koleji Dallas İlk Okul Kampüsü’nde, 11 yaşında olan Hindistanlı Shumaysah Mohammed adında bir kız öğrenci hafızlığını tamamladı.

Genc kıza tacı giydirildi

Kampüsün ilk hafizesi olan Shumaysah için mezuniyet töreni düzenlendi. Shumaysah için 6 Eylül tarihinde görkemli bir törenle öğretmenler, öğrenciler ve aileler bir araya geldi. Genç kıza tacı giydirildi.

“annesine ve babasına desteklerinden dolayı teşekkür ederiz”

Konuyla ilgili Camia Haber’e açıklamalarda bulunan İlim Koleji Dallas İlk Okul Kampüsü Müdürü Doğan Akın, “Rabbim ileride inşallah daha çok hafız ve hafize yetiştirmeyi nasip etsin. Bütün emeği geçen hocalarımıza, ayrıca emeği geçen herkese, bilhassa Shumaysah’ın annesine ve babasına desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.” diye kaydetti.

İslam Toplumu Millî Görüş’e ait İlim Koleji Dallas İlk Okul Kampüsü’nde hafızlık programı altı yıldır devam ediyor ve 17 öğrenci barındırıyor.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş