Gündem

Magdeburg’ta Müslüman Mezarlığına Gamalı Haç ve Davut Yıldızı Çizildi

Almanya’nın Magdeburg kentinde bulunan Müslüman kabristanlığındaki mezarlara Gamalı haç ve Davut Yıldızı çizildi. Polis soruşturma başlattı.
17 Kasım 2023
Magdeburg Müslüman mezarlığı.

Almanya’da Müslümanlara karşı yapılan saldırılar hız kesmeden devam ediyor. Cami saldırılarından sonra şimdi de mezarlıklara karşı saldırılar artmaya başladı. En son olarak Magdeburg kentindeki Müslüman kabristanlığındaki mezarlara Gamalı Haç ve Davut Yıldızı çizildi.

Polis, saldırının kimin tarafından yapıldığını araştırmaya başladı. Saldırının Salı günü öğleden sonra ile Çarşamba günü öğleden önce arasındaki sürede yapıldığını tahmin eden Magdeburg polisi, olaya ilişkin görgü tanıklarının polise müracaat etmesini de istedi.

Magdeburg polisi, soruşturmanın, Müslüman mezarlığına Gamalı Haç çizilmesi sebebiyle, anayasaya muhalif “yasaklanmış örgüt sembollerinin kullanımı” ve maddi zarar verme suçlaması yönünde sürdürüldüğünü açıkladı.

Bu arada Almanya İslam Konseyi Başkanı Burhan Kesici ile Magdeburg kentinin bulunduğu Saksonya Anhalt eyaleti göçmen kuruluşları birliği saldırıyı kınadı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş