Toplum

Berlin’de 146 Bin Kiracıdan, 8 Bin Euro’ya Kadar Ek Kalorifer Parası İstendi

Berlin’de belediyeye ait konutlarda oturan 146 bin kiracıdan, 2022 yılı için 8 bin Euro’ya varan oranlarda ek kalorifer parası istendi.
23 Ocak 2024
@shutterstock

Almanya’nın başkenti Berlin’de belediye, 2022 yılı yakıt masrafları için 146 bin kiracısına gönderdiği ek ödeme emri ile kiracıları şoke etti. Belediyeye ait konutlarda oturan bazı kiracılardan 8 bin Euro’luk ek ödeme istendi.

Berlin Senatosu Konut Müsteşarı Stephan Machulik’in yaptığı açıklamaya göre eyaletin sahibi olduğu konutlarda 4 bin kiracıdan 1500 Euro’dan fazla ek ödeme istendi.

8 Bin Euroluk Ek Kalorifer Parası

Tüm kiracılardan ortalama olarak 317,45 Euro kalorifer masrafı istenen Berlin’de bazı kiracılar 8 bin Euro’ya kadar ek ödeme faturası gönderildi.

Berlin senatosu yüksek ek ödeme emirleri sonrasında ödeme yapamayacak durumda olan kiracıların evlerden çıkarılmayacağını, ancak ödemelerin gerçekleşebilmesi için bir plan yapılacağını açıkladı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Sıla-i Rahim Bizi Biz Yapar

İslam, Müslüman bireyi en yakınındakilerden başlayarak çevresindeki insanlara karşı sorumlu tutmuştur. Akrabaların yakınlığına göre bu hak ve sorumluluklar maddi ve manevi olarak farklılık göstermektedir. Bu hakları gözetmek sıla-i rahim kavramı ile ifade edilmiştir.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş