Dünya

İsrail, Yardım Almak İçin Bekleyen Filistinlileri Vurdu!

İsrail ordusunun, Gazze kentinde yardım bekleyen Filistinlilere düzenlediği saldırıda ölü sayısı 104'e, yaralı sayısı da 760'a yükseldi.
29 Şubat 2024
İsrail ordusu, insani yardımları bekleyen Filistinlilere ateş açtı @aa

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik başlattığı havadan, denizden ve karadan saldırılar 146 gündür aralıksız devam ediyor.  Son olarak İsrail ordusu yardım için sıradan bekleyen Gazzelileri vurdu. Korkunç saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 104’e yükseldi.

Gündem | 29 Şubat 2024 Gazze’de 2,2 milyon insan açlık ve susuzlukla mücadele ediyor 29 Şubat 2024

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, İsrail’in Gazze kentinin güneyinde Reşid Caddesi’ndeki Nablusi Kavşağı’nda insani yardım bekleyenlere düzenlediği saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Yardım almak için bekliyorlardı

Kudra, İsrail ordusunun saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısının 104’e yaralı sayısının 760’a çıktığını belirtti. Sözcü Kudra, İsrail’in saldırısında ölen ve yaralananların Gazze’nin kuzeyindeki hastanelere sevk edildiğini aktararak “Sağlık ekipleri, hala kısıtlı imkanlarla ciddi vakalarla ilgilenmeye devam ediyor.” ifadesini kullandı.

İsrail ordusu, sabah saatlerinde Gazze kentinin güneyinde, Gazze Şeridi’ni kuzeyden güneye bağlayan Reşid Caddesi üzerindeki Nablusi Kavşağında insani yardım bekleyen Filistinlileri bombalayarak ve ateş açarak hedef almıştı.

“Kasıtlı ve planlı bir saldırı”

Görgü tanıkları, İsrail’in ölü ve yaralıları Şifa Hastanesine taşıyan sağlık ekipleri ile sivilleri de hedef aldığını açıklamıştı. Gazze’deki hükümet yaptığı açıklamada, İsrail’in insani yardım bekleyenlere yönelik saldırısının “kasıtlı ve planlı” olduğunu vurgulayarak, “İşgal ordusu bu kişilerin, bölgeye insani yardım almak için geldiklerini biliyordu ancak onları soğukkanlılıkla öldürdü.” ifadelerini kullanmıştı. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş