Gündem

Kemal Ergün: “Tüm Dünya Müslümanlarına Mübarek Bir Ramazan Diliyoruz“

İslam Toplumu Millî Görüş Genel Başkanı Kemal Ergün ramazan ayının başlangıcı münasebetiyle bir açıklama yaptı.
08 Mart 2024
IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün @ Camia

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün ramazan ayının gelmesi münasebetiyle bir açıklama yaptı. “İslam Toplumu Millî Görüş olarak tüm dünya Müslümanlarına kardeşlik ve dayanışma içinde geçirecekleri mübarek bir ramazan diliyoruz.” diyen Ergün, “Dünya üzerindeki bütün Müslümanlar ramazan ayını ihya edecekler. İslam Toplumu Millî Görüş olarak tüm Müslümanların dua, nefis muhasebesi, bağışlanma; aile, dostluk ve cemaat bağlarının güçlenmesi anlamına gelen bu güzide zaman dilimini en güzel şekilde geçirebilmelerini niyaz ediyoruz. Ramazan-ı şerif hürmetine günahlarımızın affını, sâlih amellerimizin artmasını diliyoruz.” diye konuştu.

“Ramazan aynı zamanda bir aile ve dayanışma ayıdır”

Ramazan’ın dünyevi ihtiyaçlardan feragat etmekten ve bedeni fiziksel olarak temizlemekten çok daha fazlası olduğunu belirten Kemal Ergün, “Ramazan her şeyden önce tefekkür yoluyla manevi bir arınmadır. Oruç ayı, Müslümanları amellerini ve ihmal ettiklerini muhasebe etmeye, iyilik yapma ve daha iyisini yapma çabasıyla bunları gözden geçirmeye davet eder. Ramazan aynı zamanda bir aile ve dayanışma ayıdır. İbadetler cemaat hâlinde yerine getirilir. Bu cemaat hâli komşuluk ilişkilerini de güçlendirir. İnsanlar arasında dayanışma duyguları artar, herkes birbirine yardım elini uzatır.” ifadelerini kullandı.

“Dünyanın dört bir yanında insanlar açlık çekiyor”

Kemal Ergün, son olarak küresel anlamda insani krizler ve acıların bu ramazan ayında da devam ediyor olacağının altını çizerken, “Dünyanın dört bir yanında insanlar açlık çekiyor, silahlı çatışmalar sebebiyle yaralanıyor, öldürülüyor ya da yurtlarından ediliyor. Bilhassa Gazze’deki insanların durumu yürekleri dağlıyor. Ancak ramazan aynı zamanda ruhen birleşmek, birbirimiz için dua etmek, destek ve bağışlarımızla acıları hafifletmek için bir fırsattır. Allah bizleri bu mübarek ayı sâlih amellerle en güzel şekilde değerlendiren kullarından eylesin.” diye kaydetti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş