Toplum

Avustralya’da 3 Bin Kişilik Sokak İftarı

ICMG Avustralya bölgesinin, geleneksel olarak 15 yıldan beri gerçekleştirdiği iftar programına bu sene 3 bin kişi katıldı.
01 Nisan 2024

İslam Toplumu Millî Görüş (ICMG) Avustralya bölgesinin düzenlediği sokak iftarı, 30 Mart Cumartesi akşamı yaklaşık 3 bin kişinin katılımı ile yapıldı.

İftar Meadow Heigts ICMG Camii müştemilatında verildi. İftar dolayısıyla çeşitli etkinlikler de düzenlendi.

Geleneksel olarak 15 yıldan beri sürekli olarak düzenlenen Meadof Heigths iftarına, Müslümanlarla birlikte gayr-ı müslimler de katıldı.

İftara, Avustralya İşçi partisi federal milletvekili Maria Vamkiou ile eyalet milletvekili Kathleen Matthews Ward, T.C. Melbourne Başkonsolosu Doğan Işık ve Meadow Heigts’in bağlı olduğu Hume City Belediye Başkanı Naim Kurt da katıldı. Misafirler birer konuşma yaparak iftarın toplumlar birliktelik ve dayanışma için önemli bir program olduğunu dile getirdi.

İftar için düzenlenen program Meadowhigts İmam-Hatibi Yakup Kutan’ın Kur’ân-ı Kerîm tilavetiyle başladı. ICMG Meadowhights Şube Başkanı Erhan Balcı’nın caminin faaliyetleri hakkında yaptığı bilgilendirmeden sonra ICMG Bölge Başkanı Ramazan Ötkün da teşkilat hakkında açıklamalarda bulundu.

IGMG Genel Merkez hatiplerin Fatih Aksay da Ramazan ayının Müslümanlar açısından önemini anlattığı konuşmasında genel olarak teşkilat hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş