Toplum

Hasene ile Kızılay’dan Ortak Çalışma

Hasene International Başkanı Bekir Altaş, Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz ile bir görüşme gerçekleştirdi. Ziyarette yeni ortak çalışma alanları ve projeler de ele alındı.
18 Nisan 2024
@Camiahaber

Hasene International Derneği Başkanı Bekir Altaş ile Türkiye Kızılay Derneği Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz bir görüşme gerçekleştirdi. Ziyarette yeni ortak çalışma alanları ve projeler de ele alındı. Ankara’daki Kızılay Genel Merkezi’nde gerçekleşen ikili görüşmede afetlere ilişkin son gelişmeler değerlendirildi.

Görüşme sırasında, depremden etkilenen bölgelerdeki acil ihtiyaçlar ve uzun vadeli kalkınma planları hakkında detaylı bilgi alan Hasene International Başkanı Bekir Altaş, görüşmede savaştan kaçmak zorunda kalan masum insanların durumunu, özellikle Gazze ve Sudan halklarının ihtiyaçlarını değerlendirdiklerini belirtti.

Öte yandan, Hasene’nin bu yöndeki çalışmalarını Sayın Yılmaz’a aktardığını ifade eden Altaş, “Kızılay’ın deprem ve savaş gibi afetlerden etkilenen insanlara yönelik sunduğu yardımların yanı sıra, dezavantajlı gruplara ve ihtiyaç sahiplerine yönelik yürüttüğü diğer sosyal sorumluluk projeleri hakkında da bilgi edindim.” dedi.

Yapılan görüşme sonunda her iki kurum yöneticisi de iyi dilek temmenilerini iletti. Altaş: “Kendilerine, depremzedelere ve savaş mağdurlarına yönelik özverili çalışmalarından dolayı şükranlarımı sunmak isterim. Bu vesileyle, tüm Kızılay çalışanlarına ve gönüllülerine gösterdikleri özveri ve emek için teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş