Gündem

Fransa’da “Buyrun Ben Müslümanım” Aksiyonu Düzenlendi

Fransa İslam Toplumu Milli Görüş (CIMG) teşkilatı tarafından düzenlenen “Buyrun, Ben Müslümanım!” aksiyonu çerçevesinde Müslüman gençler, sokaklarda gül ve İslam dinini anlatan broşürler dağıttı.
Mustafa Pala
13 Mayıs 2024

Fransa İslam Toplumu Milli Görüş (CIMG Alpes) teşkilatlarında gönüllü 12 Müslüman genç Annecy şehrinde, “Buyrun, Ben Müslümanım” etkinliğinde sokaklarda bir çok kişiyle birebir görüşerek gül ve İslam dinini anlatan broşürler dağıttı.

“Ön yargıları kırmaya gayret ediyoruz”

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan CIMG Alpes KIB Komisyon üyesi Mustafa Pala, “Hedefimiz Fransa’daki Müslümanlar toplumuna yönelik yapılan ön yargıların ve İslam karşıtlığının önüne geçebilmek” diye konuştu.

Gündem | 21 Nisan 2024 Avrupa’da “Buyrun, Ben Müslümanım!” Aksiyonu 21 Nisan 2024

“Tebessüm sadakası dağıttık”

Yapılan bu sokak aksiyonuyla birlikte hiç tanımadığı insanlarla görüşme imkanı olduğunu söyleyen Pala, “Yaşadığımız şehirdeki müslümanların varlığını kendilerine en güzel şekilde hatırlatma imkanına sahip olduk. Görüştüğümüz kişilere güllerin yanı sıra tebessüm sadakası ile birlikte ön yargılarını da yıkmaya çalıştık” dedi.

Gönüllü gençler, Fransa’nın en temiz gölü olan Lac d’Annecy ‘nin etrafında gül ve İslam dinini anlatan broşür dağıttılar.  Yapılan aksiyon çerçevesinde Müslümanlarla sohbet eden gayrimüslimler, Müslümanlara karşı önyargıların arttığı şu günlerde böyle bir aksiyonun gerçekleştirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek bu tür aksiyonların devam etmesi gerektiğini söyledi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş