Toplum

Fransa’da Kutsal Yolculuğa Hazırlık

IGMG Lyon Bölgesi Kadınlar Teşkilatı’nın düzenlediği Hac ve Umre Okulu eğitim programı yoğun ilgi gördü.
Tuba Yelken
21 Mayıs 2024
@camiahaber

Lyon Bölgesi Kadınlar Teşkilatı hac veya umreye niyetlenen kişilere yönelik eğitim programı düzenlendi. 2024 hac ve umre eğitimin hazırlığını Bölge Yönetim Kurulu ve ev sahipliği yapan Vénissieux şubesi Kadınlar Teşkilatı üstlendi.

Konuşmacılar arasında Genel Merkez Hatibi Sibel Özer ve Sağlık Görevlisi Dr. Nazlı Öz bulundu.

13-14 Mayıs 2024 arası düzenlenen program üç modüle ayrıldı. Tarihi, coğrafi ve sağlıkla alakalı bilgiler verilerek maddi ve manevi olarak hazırlıkların nasıl yapılması gerektiği hakkında katılımcılara bilgi verildi. Detaylı bilgilerle dolu eğitim dinleyiciler tarafından yoğun ilgi gördü. Programa 65 kişi katıldı.

Kutsal Yolculuğa Hazırlık

@camiahaber

“HAC İBADETİ DERİN BİR NİYET İLE YAPILIR”

Konuşmacılardan Genel Merkez Hatibi Sibel Özer: “Hac ibadeti diğer ibadetler gibi istikamet üzere yani derin bir niyet ile yapılması gerekir. Manevi olarak buna hazır olmamız gerekiyor.” ifadelerinde bulundu. Ardından coğrafi ve tarihî olarak kutlu belde Medine’nin tanıtımını yaptı.

Doktor Nazlı Öz: “İklim değişikliği nedeniyle dikkat edilmesi ve tedbir alınması gereken konular var.” diyerek niyetlenen kişileri sağlık açısından uyardı.

Hac ve umre adaylarına programın son bölümünde kutlu beldelerin mescitleri, hac vazifesinin çeşitleri, şartları ve vecibeleri tanıtıldı. Yoğun ilgi gören programda katılımcılara sertifika verildi ve kapanış Kur’ân-ı Kerîm ile program sonlandı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş