Toplum

AJet, Türkiye Uçuşlarında Uygun Fiyatlı Bilet Kampanyaları Yapacağını Duyurdu

Almanya'da düzenlenen havacılık fuarı AIX 2024'e katılan AJet Genel Müdürü Kerem Sarp, Almanya'da yaşayan Türk vatandaşların daha ucuz ve ekonomik seyahat edebilmeleri için sürekli kampanyalar yapılacağını söyledi.
29 Mayıs 2024
AJet @Facebook

Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen, havacılık sektörünün önde gelen fuarlarından AIX 2024’e katılan ve TCI Aircraft Interiors ve Türksat ile uçak içi internet hizmetleri için işbirliği protokolü imzalayan AJet’in Genel Müdürü Sarp, AJet’in büyümesine ve ekonomik bilet kampanyasına ilişkin değerlendirmede bulundu. Kerem Sarp, “Biz maliyetlerimizi aşağı çektiğimiz müddetçe hem gurbetçi vatandaşlarımızın hem de Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın daha ekonomik seyahat edebilmeleri için sürekli kampanyalar yapacağız.” dedi.

Türk Hava Yolları iştiraki TCI Aircraft Interiors, Türksat ve AJet arasında uçak içi internet hizmetleri için yapılan işbirliğinin önemine işaret eden Sarp, AJet’in milli sermayeli bir şirket olarak bugüne kadar bütün çalışmalarında yerli firmaları teşvik etmek ve birlikte çalışmak arzusunda olduğunu söyledi.

AJet Genel Müdürü Kerem Sarp @aa

“Önümüzdeki yıl İnternet hizmeti sunacağız”

Sarp, AJet’te sürecin başından beri giysilerinin dizaynını, seçimini ve üretimini yerli firmalarla yaptıklarını, aynı şekilde rezervasyon ve yolcu tarafındaki sistemler için yerli bir firmayla çalıştıklarını dile getirdi.

Kullandıkları, tercih ettikleri diğer araçların da yerli ve milli olduğunu belirten Sarp, şöyle devam etti:

“Uçak içi bağlantıda ve internette biz hem kendi iştirakimiz olan TCI hem de Türksat ile bir araya geldik. ‘Bunu nasıl birlikte yapabiliriz?’ Uzun süreden beri görüşüyorduk ve bugün gördüğünüz gibi imzayı attık. Önümüzdeki sene sonuna kadar yeni gelecek birçok uçağımızda da internet hizmetini sunmayı hedefliyoruz. Anadolu Jet’ten AJet’e geçiş bir startuptı bizim için. Yine yerli ve milli sermaye ve teknolojiler için de bence AJet bundan sonra startup olacak. İş imkanlarını hep birlikte arayacağız ve birlikte de hayata geçireceğiz.”

“2033’te hem iç hat hem dış hatta 200 uçaklık bir hava yolu olacağız”

AJet Genel Müdürü Sarp, maliyetlerini aşağı çekerek “low-cost” olma yolunda bir vizyonları bulunduğunu, bunun için çalışmalarına yoğun şekilde devam ettiklerini söyledi.

Sarp, “AJet yıl sonunda 100 uçağa ulaşacak. 2028’de 5 yıl içinde 150 uçağa ulaşmayı planlıyoruz ve 2033’te de 200 uçaklık hem iç hat hem dış hat geniş uçuş ağı ve yelpazesine sahip bir hava yolu olacak. Biz yolcularımızı sadece uçurmayacağız. Aynı zamanda teknolojik bütün yenilikleri ve iyileştirmeleri kendilerine sunacağız. Yani hem yolcularımızı gidecekleri yerlere bağlayacağız hem de havada onları her zaman iletişimde tutmaya çalışacağız.” diye konuştu.

Teknolojik altyapılarını sürekli iyileştirdiklerini vurgulayan Sarp, yolcu deneyimi açısından geri dönüşlerle iyileştirmeler yaptıklarını dile getirdi. Sarp, “Çünkü kuruluş aşamasında her şeyi, yani sistemleri değiştirmek çok kolay değil. Yavaş yavaş sistemler de oturuyor. Yolcularımızın rahat, konforlu bir seyahat deneyimi yaşamaları için elimizden gelen her şeyi yapmayı planlıyoruz.” dedi.

“Almanya’daki gurbetçi vatandaşlarımız için kampanyalarımız sürecek”

Kerem Sarp, toplam yurt dışı kapasitelerinin yüzde 20’sinin Almanya’da bulunduğunu, bu ülkede belli noktalarda frekans artışlarının olacağını ifade etti. Sarp, bununla ilgili çalışmalar yaptıklarını, gerekli izinleri beklediklerini belirterek şunları söyledi:

“Biz ne yaptık? Özellikle gurbetçi yolcularımız için geçenlerde bir kampanya yaptık, aile indirimi. Yine iç piyasada, yani iç hatlarda, ne yaptık? Çok uygun fiyatlara promosyonlar yaptık. Biz maliyetlerimizi aşağıya çektiğimiz müddetçe hem gurbetçi vatandaşlarımızın hem de Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın daha ucuz ve ekonomik seyahat edebilmeleri için sürekli kampanyalar yapacağız. Almanya’daki gurbetçi vatandaşlarımız için yakın zamanda yine kampanyalar planlıyoruz. Onların Türkiye’ye daha fazla gelmeleri için ailece ziyaretlerini yapabilmeleri için hasretleri dindirebilmeleri için elimizden geldiğince, mümkün olduğunca sık kampanya yaparak onların daha fazla uçmasını ve daha ekonomik uçmalarını sağlamayı planlıyoruz.”

“Yolcuları konforlu bir şekilde gidecekleri yerlere ulaştırmayı hedefliyoruz”

AJet ile havacılıkta büyük bir projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Sarp, dünyaya bakıldığında 80-90 uçakla kurulan hava yolu olmadığını belirtti. Sarp, “Bu kadar büyük bir networkte uçan hava yolu yok. Sistemler başta biraz aksadı. Mart ayında, 31 Mart’ta başladık. Şu anda sistemlerimiz oturdu, geliştirmeleri yapıyoruz.” diye konuştu.

‘Yoğun sezon’ olarak adlandırılan haziran, temmuz ve ağustos ayına yönelik çalıştıklarını belirten Sarp, yolcularını emniyetli, sağlıklı ve konforlu bir şekilde gidecekleri yerlere ulaştırmayı hedeflediklerini ifade etti. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş