Gündem

Emeklilere Müjde: Almanya’da Temmuzda Zam Var!

Almanya’da emeklilik maaşları ortalama olarak yüzde 4 oranında artacak. Almanya Eyaletler Meclisi bu yöndeki hükümet düzenlemesini onayladı.
06 Haziran 2020

Almanya Eyaletler Meclisi, federal hükümetin 5 haziran tarihinde getirdiği emekli maaşlarının yükseltilme düzenlemesini onayladı. Böylece Almanya’da emeklilere temmuz ayında zamlı maaş kararı yasalaştı. Buna göre doğu eyaletlerinde yaşayan emekliler yüzde 4.2, batı eyaletlerinde yaşayan emekliler ise yüzde 3.45 oranında zamlı maaş alacak.

Öte yandan çiftçi emeklilerinin maaşları da zamlandı. Çiftçi emeklileri batıda15.79, doğuda ise 15,32 avro daha fazla aylık alacak. Zamlar, Alman resmî gazetesinde yayınınca yürürlüğe girecek.

Almanya’da doğu ve batı eyaletlerinde yaşayanlar arasında emeklilik maaşı farkı bulunuyor. Bu fark, doğu eyaletlerinde yaşayanların emekli maaşlarının batıdakilere göre düşük olmasından kaynaklanıyor. Hükümet kademeli olarak emeklilik maaşlarını dengeleyecek.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Avrupa’da Müslümanlar “Buyrun Ben Müslümanım” Dedi

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından her sene yapılan “Buyrun, Ben Müslümanım” aksiyonu Almanya ile Fransa’da başarı ile yürütüldü. Yüzlerce insanla yüz yüze yapılan görüşmelerle İslam ve Müslümanlara dair sorulara cevaplar verildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş