ALMANYA
Gündem

Almanya’da Öğrencilere 500 Euro Korona Yardımı: Başvurular Başladı!

Almanya’da koronavirüs salgını nedeniyle maddi zorluğa düşen öğrencilere 500 Euro’ya kadar yardım yapılacağı açıklandı. Başvurular bugün itibariyle başladı.
16 Haziran 2020
@shutterstock

Almanya’da koronavirüs sürecinde maddi zorluk çeken, işlerinden olan üniversite öğrencilerine yönelik yapılacak olan korona yardımı için başvurular bugün itibariyle başladı. Buna göre öğrencilerin yaşına veyahut okuduğu sömestre sayısına bakılmaksızın yardım sağlanabilecek. Ayrıca yurt dışında okuyan öğrenciler de bu yardımdan faydalanabilecek.

“Bu İstisnai Sürece Uygun Kapsamlı Bir Paket Hazırladık”

Almanya Eğiyim Bakanı Anja Karliczek konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken, “Korona pandemisi Almanya’da tüm toplumu etkisi altına aldı. Federal hükûmetin hedefi, insanların bu zorlu krizi en iyi şekilde atlatması.” diye konuştu. Bunun aynı şekilde üniversite öğrencileri için de geçerli olduğunu dile getiren Karliczek, “Birçok üniversite öğrencisinin işini kaybettiğini ve ailelerinden gelen maddi desteğin de kesildiğinin bilincindeyim.” diye kaydetti. Karliczek son olarak bu istisnai sürece uygun kapsamlı bir paket hazırladıklarını sözlerne ekledi.

Almanya’da koronavirüs salgını nedeniyle işlerini kaybeden ve mali zorluk çeken üniversite öğrencileri protestolar düzenlemiş, yardım talebinde bulunmuşlardı.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş