ALMANYA
Gündem

Almanya, Hollanda ve Fransa’yı “Riskli Bölge” İlan Etti

Almanya, Hollanda ve Fransa’nın neredeyse tamamını riskli bölge ilan etti.
16 Ekim 2020
@Shutterstock

Alman hükümeti, Hollanda, Fransa’nın neredeyse tamamını, İtalya ile Polonya’nın ise bazı bölgelerini “riskli bölge” ilan etti. İki ülkede artan yoğun vaka sayısı nedeniyle bu kararın alındığı ve cumartesi gününden itibaren uygulamaya geçeceği belirtildi.

Dokuz Avrupa Birliği Ülkesi Daha Riskli Bölge Listesine Eklenecek

Ayrıca Malta ve Slovakya ile dokuz Avrupa Birliği ülkesinin de riskli bölgeler listesine ekleneceği ifade edildi. Bunların içerisinde İsviçre’den sekiz bölge, İsveç, Finlandiya, İngiltere, İrlanda, Hırvatistan, Portekiz, Slovenya ve Macaristan’dan bazı bölgelerin bulunduğu açıklandı.

Öte yandan Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın, riskli bölgeler listesine alınacak bu ülkeler için ayrıca seyahat uyarısı ilan etmesi bekleniyor.

Fransa’ya Geçeceklere 24 Saat Sınırı Günemde

Özellikle sınır bölgelerinde yaşayanları zorlayacak kararla alakalı eyaletlerden de farklı adımlar geliyor. Baden Würtemberg eyaleti, sınırda yakın akrabası olanlar ve alışveriş için Fransa’ya geçeceklere 24 saat sınırını getirmeyi gündemine aldı. Sınırların tamamen kapanmasının ise şimdilik söz konusu olmadığına dikkat çekildi.

Polonya’da Danzig ve Krakau kentlerindeki 5 bölgenin de riskli ilan edilmesi sonrası Almanya, komşu ülkelerinin tamamını “riskli bölge” ilan etmiş olacak.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş