Gündem

Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Uyardı: Salgının Seyri Kötüye Gidiyor

Tüm seyahat uyarılarına rağmen ABD'de Şükran Günü için tatil planı yapan çok sayıda kişi havaalanlarına akın etti. Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Dr. Anthony Fauci, seyahatlerden kaynaklanan aşırı kalabalığın Kovid-19 salgınının seyrini kötü yönde etkileyeceğini belirtti.
23 Kasım 2020
@Shutterstock

Ulaştırma Güvenliği İdaresine göre, hafta sonunda, ABD’deki havaalanlarında 2 milyondan fazla kişinin bulunduğu tespit edildi.

SEYAHATLERDEN KAYNAKLI KALABALIK KOVİD-19 YAYILIMI AÇISINDAN TEHLİKELİ

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin Şükran Günü dolayısıyla yapılan tatil ve seyahat planlarının iptal edilmesi çağrısına rağmen ülkede milyonlarca kişi bu çağrıya uymadı. Bulaşıcı hastalıklar uzmanı Dr. Anthony Fauci, dün yaptığı açıklamada, ABD havaalanlarında Şükran Günü seyahatlerinden kaynaklanan aşırı kalabalığın, Kovid-19 vakalarının yayılımı açısından tehlikeli bir duruma yol açabileceği uyarısında bulunmuştu.

SOĞUK HAVANIN ETKİSİYLE SALGININ SEYRİ KÖTÜYE GİDECEK

Fauci, havaalanlarındaki aşırı yoğunluğun, soğuk havanın etkisini iyice göstermeye başlayacağı aralık ayından itibaren koronavirüs salgınının seyrini şu andaki durumdan daha kötü hale getireceğini söylemişti. Öte yandan Ulusal Tüketiciler Liginden John Breyault, tüketicilerin, sağlık kaygılarıyla planlarını değiştirmekte ve uçuşlarını iptal etmekte kendilerini rahat hissetmesi gerektiğini kaydetmişti.

En fazla vaka ve ölümün görüldüğü ABD’de 12 milyon 588 bin 661 kişide Kovid-19 tespit edildi, salgın nedeniyle 262 bin 696 kişi hayatını kaybetti. (AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş