Toplum

Avustralya’da Teşekkür Pullarında Başörtülü Müslüman Kadın Doktor

Avustralya posta servisi yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede başı çeken çalışanlara teşekkür amacıyla 5 çeşit pul bastırdı. Pullardan birinde doktor ve hemşireleri temsilen başörtülü bir Müslüman kadın doktor ön plana çıkartıldı.  
25 Şubat 2021
Avustralya’da pandemi kahramanlarına teşekkür pulunda başörtülü Müslüman kadın doktor resmedildi. Fotoğraf: © AustraliaPost

Avustralya postası koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede etkin role sahip çalışanlara teşekkür etmek amacıyla “En ön saftaki kahramanlar” başlığıyla pul seti hazırladı.  Beğeni toplayan yeni koleksiyonda doktor ve hemşireleri temsilen başörtülü bir Müslüman kadın doktor ön plana çıkartıldı. Teşekkür amacıyla basılan pul setinde; sağlık personelinin yanı sıra polis, asker gibi emniyet güçlerine, eğitimcilere, posta işçilerine, süpermarket personeli ve teslimat çalışanları da resmediliyor.

“Tüm Avustralyalılarla Birlikte Teşekkür Ederiz”

Avustralya basınında yer alan haberlere göre Australia Post’un Genel Müdürü Nicole Sheffield, pulların “topluma önemli hizmetler sunarak ülkeyi hareket ettirmeye devam eden günlük kahramanları temsil ettiğini.” söyledi. “Bu cesur kişiler, geçtiğimiz 12 ay boyunca hepimizin kurtarıcısı oldu, en savunmasız halimizle ilgilendiler ve Kovid-19’un birçok etkisiyle başa çıkmamıza yardımcı oldular.” dedi. Nicole Sheffield  sözlerine şöyle devam etti: “Sağlık çalışanları milyonlarca kişiyi test etti, Avustralya Savunma Kuvvetleri ve polis hizmetleri sınırlarımızı ve karantina düzenlemelerimizi izlememize yardımcı oldu ve eğitimciler çevrimiçi öğrenmeye hızlı bir şekilde adapte oldular. Postacılarımız, teslimat şoförlerimiz ve süpermarket personelimiz işletmelerin çalışmasını devam ettirdiler ve insanların temel ürün ve hizmetlere erişimini sağladılar. Tüm Avustralyalılarla birlikte onlara bu sürekli çabaları için teşekkür ediyoruz.”

1,10 dolardan satılan pullar The Australia Post Design Studio tarafından tasarlandı ve Robert Elliott tarafından resmedildi. Sette ilgili ürünler arasında bir mini kağıt, damga paketi, maksi boy kartlar ve ilk gün kapağı da bulunuyor. (ik)

 

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş