ABD
Gündem

ABD’nin En Prestijli Hukuk Dergisine İlk Defa Müslüman Direktör Atandı

ABD'nin önde gelen üniversitelerinden Harvard Hukuk Fakültesi tarafından yayınlanan ülkenin en prestijli hukuk dergisi Law Review'ın başına ilk defa Müslüman biri getirildi.
08 Şubat 2021
@aa

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) önde gelen üniversitelerinden Harvard Hukuk Fakültesi tarafından yayınlanan ülkenin en prestijli hukuk dergisi Law Review’ın başına ilk defa Müslüman biri getirildi. Buna göre 134 yıllık derginin direktörlüğüne 26 yaşındaki Müslüman öğrenci Hassan Shahawy atandı.

Mısır Kökenli Aileden Geliyor

Mısır kökenli bir aileden gelen California doğumlu Shahawy, yeni göreviyle alakalı açıklamalarda bulundu. Shahawy, yeni görevinin hukuk fakültesinin çeşitliliğe verdiği önemi ve diğer hukuk geleneklerine olan saygısını göstermesi açısından önemli olduğunu belirtti.

Hasan Shahawy

2016’da Harvard’tan Orta Doğu tarihi ve çalışmaları üzerine mezun olan Shahawy, Oxford Üniversitesinde de Doğu ve İslam Hukuku üzerine doktora yaptı. Shahawy, halen mülteci nüfusu ve ABD ceza hukuku reformu üzerine çalışmalar yapıyor. ABD’nin eski Başkanı Barack Obama da 1990’da söz konusu derginin ilk siyahi direktörü olarak görev yapmıştı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Suudi Arabistan 2021 Haccına Hazırlanıyor

Salgına karşı attığı adımlarla pandeminin önüne büyük ölçüde geçmeyi başaran Suudi Arabistan'ın bu yıl hac için aşı şartı isteyebileceği ifade edildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş