Gündem

Hollanda’da İslam Karşıtı Pegida’dan Camilere Çirkin Yılbaşı Tebriği

İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi Hollanda’daki yaklaşık 100 camiye Kur’an’ın ayak altına alındığını gösteren çirkin bir yılbaşı tebrik kartı gönderdi.
29 Aralık 2020

Kendilerini “Batı’nın İslamlaşmasına karşı vatansever Avrupalılar” olarak tanımlayan PEGIDA hareketi Hollanda’da İslam ve cami karşıtı eylemlerine devam ediyor. Hollanda’daki  yaklaşık 100 camiye PEGIDA Hollanda tarafından gönderilen zarftan Müslümanlara hakaret içeren bir yılbaşı tebriği çıktı. Posta yoluyla  gönderilen tebrik kartında Kur’ân-ı Kerîm’i çiğneyen bir kadın ayakkabısı figürünün üzerinde “yeni yılda bol şanslar ifadeleri” yazıyor. “İslam’a hayır, sadece özgürlük” sloganının da yazılı olduğu tebrik kartı ile ilgili olarak polise şikâyette bulunan cami yetkilileri polisin zarflarla alakalı soruşturma başlattığını bildirdi.

Cami Önünde Provokatif Gösteriler

Hollanda’da geçen sene ocak ayında İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketi tarafından Fas kökenlilerin gittiği cami önünde düzenlenen gösteride İslam karşıtı film izletilerek ve İslam’a hakaret eden konuşmalar yapılmıştı.

Hollanda’da, PEGIDA’nın iftar saatlerinde cami önlerinde yapmayı planladığı domuz etli mangal eylemleri da 2018 yılında yasaklanmıştı. (ik)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş