Gündem

Sontheim Fatih Camii, Yeni Yılın İlk Gününde İkinci Kez Saldırıya Uğradı

Almanya’nın Baden Württemberg eyaleti Sontheim beldesinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Fatih Camii’ne yeni yılın ilk gününde saldırı düzenlendi.
01 Ocak 2021
Sontheim Fatih Camii yeni yıla çirkin bir saldırı ile girdi.

Sontheim Fatih Camii yeni yılın ilk gününe çirkin bir saldırı ile girdi. Bugün sabahın erken saatlerinde düzenlenen saldırıda caminin dış kısmında bulunan ahşap oturma bankı ile caminin camı kırıldı. Sontheim DİTİB Fatih Camii Dernek Başkanı Ali Özdemir, yaptığı açıklamada, sabah saat 04.30 sıralarında caminin giriş kapısının zorlandığını ve camının kırıldığını söyledi.

Olay hakkında polise bilgi verdiğini belirten Özdemir, beldede kar yağdığından bisiklet ve ayak izlerinden bir kişinin camiye gelerek önce giriş kapısını zorladığını ve içeriye girmek istediğini, giremeyince dış kısmında bulunan ahşap oturma bankı ile camı kırdığının anlaşıldığını ifade etti.  Saldırılardan endişe duyduğunu belirten Özdemir, “Son iki hafta içinde camimize yönelik ikinci saldırı düzenlendi. Bizler, cemaat ve üyelerimiz olarak endişe duyuyoruz. Her iki olayda fail ya da faillerinin bulunarak adalete teslim edilmesini talep ediyoruz” dedi. Özdemir, polisin camiye gelerek inceleme yaptığını ve araştırma başlattığını belirtti.

18 Aralık 2020 tarihinde de saldırıya uğrayan caminin, duvarına haç işareti çizilmiş ve tabelası boyanmıştı.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş