Gündem

İngiltere’de Mecburi Otel Karantinası Başladı

İngiltere'ye, kırmızı listeye dahil 33 ülkeden gelenler doğrudan otel karantinasına alındı. Karantinaya alınanlar 1750 Poundluk masrafları kendileri ödeyecek.
16 Şubat 2021

İngiltere koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana mecburi otel karantinası uygulmasını ilk kez başlattı. İngiliz hükümeti tarafından ilan edilen 33 ülkeden gelen İngiliz vatadaşları ya da İngiltere’de ikamet izni bulunanlar hükümet tarafıdan doğrudan karantinaya alınıyorlar.

İngiliz hükümeti tarafından çeşitli otellerle yapılan anlaşma çerçevesinde, Avrupa’dan Portekiz olmak üzere, çoğunluğu ekvator altı Afrika ülkleri ile Latin Amerika ülkelerinden gelen yolcular doğrudan havaalanından alınarak otellere yerleştiriliyor.

Karantina masrafları 1750 İngiliz Pound’u olarak belirlendi. Masraflara 3 öğün yemek de dahil edildi. 10 gün sürecek olan karantinanın masraflarını karantinaya girenler bizzat ödeyecekler. Alınacak olan ücrete iki kere test yaptırmak da dahil edildi.

Sürekli güvenlik kontrolünün olacağı karantinadan kaçmak isteyenlerin 10 bin Pound ceza ödemesi öngörülüyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Suudi Arabistan 2021 Haccına Hazırlanıyor

Salgına karşı attığı adımlarla pandeminin önüne büyük ölçüde geçmeyi başaran Suudi Arabistan'ın bu yıl hac için aşı şartı isteyebileceği ifade edildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş