İNGİLTERE
Gündem

“İngiltere’de Aşı Sonrası Hastanede Yatanların Sayısı Yüzde 80 Düştü”

İngiltere’de yaşayan Türkiye Kökenli Dr. Abdullatif Aydın Camia Haber’e yaptığı açıklamada, koronavirüs nedeniyle hastanede yatanların sayısının yüzde 80 oranında düştüğünü kaydetti.
04 Mart 2021
@Shutterstock

İngiltere’de King’s College Hastanesi’nden Dr. Abdullatif Aydın, Camia Haber’e salgınla alakalı ülkedeki son durumu aktardı. Vaka sayılarının kısıtlama ve aşılama sebebiyle düzelme durumunda olduğunu belirten Aydın, “Aşılama sebebiyle hastanelerde yatan hastaların sayısı yüzde 80 düşmüş durumda. Yapılan çalışma hem ciddi hastalık hem de ölüm oranlarının düştüğünü gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

“aşılar gerçekten çok ümit verici”

Aşı konusunda kendi düşünce ve tecrübelerini de paylaşan Aydın, “Şu ana kadar İngiltere’de 20 milyonu aşkın, dünya genelinde 200 milyonu aşkın insan aşılanmış durumda. Virüslerden korunmanın tek yolu bu aşılar.” diye kaydetti. Mevcut aşıların, yeni bir konsept olmadığını da sözlerine ekleyen Aydın, “Hepimizin bir kovid-19 hastasını tanıdığı bu günlerde, aşılar gerçekten çok ümit verici.” diye konuştu.

@Camiatv

Öte yandan İngiltere Halk Sağlığı Kurumu da Pfizer-BioNTech ve Oxford-AstraZeneca’nın aşılarının Kovid-19 enfeksiyonlarını azaltmadaki etkisine ilişkin ilk bulguları yayınlamıştı. Buna göre, aşıdan 4 hafta sonra Pfizer-BioNTech aşısının tek dozunun Kovid-19’a karşı korumada yüzde 57-61, Oxford-AstraZeneca aşısının ise yüzde 60-73 arasında etkili olduğu belirlenmişti.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Almanya Sandığa Gidiyor: İşte SPD’nin Seçim Vaatleri

Camia Haber, partilerin seçim programlarını inceledi. Almanya’da yaşayan Müslümanlar ve Türkiye kökenlileri de yakından ilgilendiren seçim programlarında yer alan maddeleri teker teker sıralıyoruz. İşte SPD'nin seçim vaatleri.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş