Gündem

Hastane Müdürü’nün AfD’ye Cevabı: “Büyük Bir Bölümünüz Ahlak ve Akıl İşlemezliğinden Muzdarip”

AfD Bavyera Eyalet Grup Başkanvekili Katrin Ebner-Steiner, Ochsenfurt  kasabasındaki Main Kliniğinde yatan kovid-19 hastalarının ne kadarının göçmen kökenli olduğunu sorunca Klinik Müdürü Schraml “Büyük bir bölümünüzün ahlak ve akıl işlemezliğinden muzdarip” olduğunu öğrendim cevabını verdi.
30 Mart 2021
Hastane Müdürü’nün AfD’ye Cevabı: “Büyük Bir Bölümünüz Ahlak ve Akıl İşlemezliğinden Muzdarip”

Almanya’nın Ochsenfurt kasabasındaki Main Klinik Müdürü Alexander Schraml’ın, Almanya için Alternatif (AfD) partisinin Bavyera Eyalet Grup Başkanvekili Katrin Ebner-Steiner’in göçmenlerle ilgili sorusuna verdiği cevap takdir topladı.

Süddeutsche Zeitung gazetesinin haberine göre AfD Bavyera Eyalet Grup Başkanvekili Katrin Ebner-Steiner, Ochsenfurt Main Klinik Müdürü Alexander Schraml’dan hastenelerinde yatan kovid-19 hastalarının ne kadarının göçmen kökenlilerden olduğuna dair cevap istedi.

Ebner-Steiner, soruyu sormadan “Kliniğinizde yatan hastaların büyük ya da hiç te azımsanamayacak kadar olan bölümünün göçmen kökenli olduğunu öğrendim.” dedi. Daha sonra da “Lütfen bana bana kliniğinizde kovid-19 hastası denilen hastalardan ne kadar yattığını, bu hastaların ne kadarının göçmen kökenli olduğunu bildirebilir misiniz?” şeklinde soru yöneltti.

Ochsenfurt Main Klinik Müdürü Alexander Schraml da ilginç bir cevap verdi. Müdür Schraml cevabında “Ben de, sizin Meclis Grubunuzun büyük bir bölümünün ya da hiç te azımsanamayacak kadar olan bölümünün ahlak ve akıl işlemezliğinden muzdarip olduğunu öğrendim.” dedi.

AfD Ochsenfurt Main Klinik Müdürü Alexander Schraml’ın kendilerine böyle bir cevap vermediğini, daha doğrusu yazılan maile cevap gelmediğini ileri sürdü.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş