Gündem

Hannover’den Ortadoğu’da Adil Barış Çağrısı

Almanya’nın Hannover kentinde Yahudi, Filistinli ve İslamî cemaatlerin temsilcileri ortak bir açıklama yaparak, Ortadoğu’da şiddetin durdurulması ve karşılıklı saygı ve ortak yaşam çağrısı yaptı. Açıklamada Büyükşehir Belediye Başkanı Belit Onay da yer aldı.
20 Mayıs 2021
Hannover'den Ortadoğuya adil bir barış çağrısı yapıldı.

Hannover’den Ortadoğu’ya barış ve adil ortak çağrısı yapıldı. Çağrıyı, Hannover Yahudi Cemaati Başkanı Michael Fürst, Hannover Filistinliler Cemaati Başkanı Dr. Yazid Shammout, Aşağı Saksonya Şura Başkanı Recep Bilgen ve DİTİB Aşağı Saksonya ve Bremen  Müdürü Emine Oğuz ile birlikte Hannover Büyükşehir Belediye Başkanı Belit Onay yaptı. Belediye Başkanı Belit Onay, “Bu örnek dayanışma ile Hannover’den, barış ve saygı içinde bir ortak yaşam için güçlü bir işaret” gönderiyoruz dedi.

Bu bir araya gelişle ayrımcılığa, Yahudi ve İslam düşmanlığına ve nefrete karşı koyma işareti de verildiği bildirilen açıklamada, “Kutsal topraklarda” meydana gelen gelişmelerden derin bir endişe duyulduğu ve İsrail ile Filistin arasındaki sorunun Hannover’den çözülemeyeceğinin bilincinde olduğu bildirildikten sonra adil bir barış çağrısı yapıldı.

Çağrıda “Buradan, çatışmanın taraflarına tek bir sesle, şiddeti ve her türlü kan dökmeyi hemen durdurma çağrısında bulunuyoruz. Böylece, herkes tarafından kabul edilen, adil ve sürekli bir barışa varılabilecektir.” denildi.

Açıklamada ayrıca, Almanya’da Yahudi ve İslam düşmanlığı ile Filistinlilere karşı nefrete yer olmadığı gibi dinî ve devlete ait sembollere hakaret ve alay etmeye, bayarak yakmaya, hatta sinagoglara, kiliselere ve camilere saldırmaya asla tahammül gösterilmeyeceği de ifade edildi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş