Dünya

Fas Vatandaşları İçin Bilet Fiyatlarına Özel İndirim Uygulayacak

Fas krallığı yaz aylarında yurt dışından Fas’a gelecek olan vatandaşları için deniz ve havayollarının özel indirimler yapmalarını öngören bir çalışma başlattı.
15 Haziran 2021
Fas Kralı 6. Muhammed deniz ve havayollarının Fas vatandaşlarına özel indirim uygulası programı başlattı.

Fas krallığı, yurt dışında yaşayan vatandaşlarının ülkelerini ziyaret edebilmelerine yardımcı olmak amacıyla uçak ve gemi fiyatlarında özel indirimler uygulanması kararı aldı.

Fas Kralı 6. Muhammed tarafından yayımlanan bir genelgeye göre, Fransa ve İspanya gibi ülkelerden Fas’a yolcu taşıyan gemilerle ülkeye uçuşları olan tüm havayollarına bildirimde bulunularak Faslı yolcular için özel indirimler uygulanması, yolculuk esnasında yardım ve bakım hizmetlerinin yapılması istendi.

Özellikle Fas’ın resmi kendi havayolları olan Royal Air Maroc’a verilen talimatlara göre, yaz aylarında artan bilet fiyatlarının Fas vatandaşları için uygulanmayarak özel indirim yapılması, koronavirüs pandemi döneminde bakım ve hizmete ihtiyaç duyulan yolculara özel hizmetler verilmesi istendi.

Fas Kralı 6. Muhammed bu organizasyonun yapılabilmesi için de kurucusu olduğu 5. Muhammed Dayanışma Vakfı’nın aktif görev üstlenmesini istedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş