Toplum

IGMG Genel Sekreteri Bekir Altaş: Afganistan’daki İnsanlara Acilen Yardım Edilmeli

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Bekir Altaş Afganistan’daki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Altaş, “Federal hükûmetin Afganistan’dan geri çekiliş yöntemi utanç verici ve sorumsuzcadır.” dedi.
20 Ağustos 2021
İslam Toplumu Millî Görüş Genel Sekreteri Bekir Altaş

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Bekir Altaş Afganistan’daki gelişmelere ilişkin, “Acilen ve bürokratik engeller olmaksızın adımlar atmalıdır. Hemen akabinde de bu felaketin telafisi için çalışmalar yapılmalıdır.” dedi.

“UTANÇ VERİCİ VE SORUMSUZCA”

Alman Federal hükûmetinin Afganistan’dan geri çekiliş yöntemini “utanç verici ve sorumsuzca” olarak değerlendiren Altaş, “İnsanlar ölüm tehlikesi içerisinde bırakılmıştır. Bizzat ilgili bakanlıklar ve bağımsız uzmanlar tarafından yapılan uyarılar dikkate alınmamış, Afganistan’da nereye varacağı belli olan gelişmeler görmezden gelinmiştir. Takip edilen bu siyasetin neticesini bugün maalesef hep birlikte utanç içerisinde izlemek durumundayız.” dedi.

“BÖYLESİ SİYASETİ ŞİDDETLE REDDEDİYORUZ”

Açıklamasında Federal hükûmetin tutumunu eleştiren Altaş, “Tüm bu olan bitenler yeterince vahim değilmiş gibi bir de bakanlıkların suçu birbirlerine attığını gözlemlemekteyiz. Bu karşılıklı suçlama oyunları durumu daha da katlanılmaz hâle getirmektedir. Siyaseten sorumlu mevkilerde bulunanların yaklaşan parlamento seçimleri öncesinde iç siyaseti ve seçim manevralarını insan hayatından daha ön planda tuttukları izlenimi güç kazanmaktadır. Böylesi bir siyaseti şiddetle reddediyoruz. Bunun bizim inançlarımızla da ahlak anlayışımızla da bağdaşır bir yanı yoktur. Bu fiyaskonun telafi edilmesi parlamento seçimlerinden sonra gerçekleşecek icraat listesinde en üst sırada olmalıdır. Kaybedilen güveni acilen yeniden kazanmak büyük önem taşımaktadır.” ifadelerini kullandı.

“DUALARIMIZ ONLARLA”

Afganistan’da yaşanan ve oluşmasına büyük katkıda bulunulan insanlık dramının dindirilebilmesi adına acilen harekete geçilmesi gerektiğini belirten Altaş, “Biz hayatını kaybetme korkusu içerisinde olan bütün insanların yanında safımızı alıyoruz. Kendileriyle sonsuz dayanışma içerisinde olduğumuzu ilan ediyoruz. Aklımız, kalbimiz, dualarımız onlarla.” diyerek açıklamasını sonlandırdı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş